Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vzkazy legendě: Růžičkovi gratuluje i Voráček nebo trenér ze zámoří

30.01.2022 · Adam Sušovský
Oceláři Třinec slavnostním ceremoniálem před začátkem zápasu proti Plzni korunovali svého nového krále: Martin Růžička si odnesl z ledu plaketu symbolizující jeho postavení na čele historického bodování klubu. A v průběhu zápasu mu k unikátnímu počinu na kostce nad ledem gratulovaly i hvězdy světového hokeje.

Bez ohledu na výsledek zápasu se už navždy bude na duel s Plzní vzpomínat, v neděli 30. 1. 2022 byl slavnostně korunován nový král třineckého hokeje. Martin Růžička si z rukou prezidenta klubu Jána Modera převzal plaketu s číslem 568 symbolizující počet kanadských bodů, kterými se Růžička v třineckém dresu dostal do čela historického bodování klubu. 

A v průběhu celého zápasu pak Martinu Růžičkovi na kostce nad ledem gratulovali k unikátnímu počinu také důležité osoby, se kterými spojil svou hráčskou kariéru. Mezi gratulanty se zařadil i Jakub Voráček, česká superstar z NHL, se kterým Růžička v roce 2010 v jednom týmu vybojoval zatím poslední zlatou medaili z mistrovství světa pro český hokej.

"Doslechl jsem se, že ses stal nejproduktivnějším hráčem v historii Třince, nepřekvapuje mě to. Byl jsi vždycky šikovný. Oba jdeme hodně daleko, ty ještě góly přidáš," vzkázal Voráček hrající legendě ve videu, které do Třince poslal ze Severní Ameriky. 

Z NHL do Třince zamířil vzkaz také od Pavla Francouze, gólmana Colorada, se kterým Růžička působil v Čeljabinsku. "Věřím, že jsem k tvému rekordu pomohl. Pamatuju si, že jsem od tébe pár gólů dostal," rozesmál tisícovku diváků ve WERK ARÉNĚ, i Martina Růžičku na střídačce, Francouz. A podobným z působem bavil i brankář Šimon Hrubec, který v roce 2019 s Růžičkou vybojoval druhý mistrovský titul v historii organizace: "Měls štěstí, žes v kariéře nikdy nehrál proti mě. Protože to by ti dosažení rekordu trvalo o něco déle," mrknul ve videu Hrubec, který by měl být českou jedničkou na blížící se olympiádě. 

Vzkaz Marinu Růžičkovi do Třince poslal také Kevin Constantine, slavný americký trenér, který na přelomu století jako hlavní kouč vedl v NHL tři sezony San Jose Sharsk, čtyři roky Pittsburgh Penguins a v jedné sezoně se objevil na střídačce New Jersey Devils. Třineckého kanonýra měl Constantine v rukou na začátku Růžičkovy kariéry, coby trenér týmu Everett Silvertips, kde Růžička v juniorském věku v kanadské WHL působil. 

"Je skvělé vidět, jak úspěšným se Martin Růžička stal. Teď alespoň vím, že jsem mu nepokazil kariéru," řekl Constantine na kostce třinecké Werk Areny. Na celé vzkazy mířící směrem k Martinu Růžičkovi, se můžete podívat také na videu. 

Vzkazy a gratulace pro Martina Růžičku najdete na klubovém Youtube kanále