Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Výsledek je lepší než naše hra, uznal Radek Bonk

04.01.2011 · Martin Stebel
Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Tento otřepaný citát neplatí v letošních zápasech Třince a Slavie. Identický výsledek jako v říjnovém utkání se zrodil i v lednovém duelu na ploše Werk arény. Oceláři zdolali hokejisty z metropole 5:3. Gólem a asistencí se prezentoval kapitán Radek Bonk, jenž v pozápasovém hodnocení nehledal alibistické výmluvy, ale byl si plně vědom, že předvedená hra domácích nebyla optimální.

Radku, na domácím ledě po delší době s plným bodovým ziskem...

Celý zápas byl trochu divný. Odehráli jsme nepříliš povedený duel. Je sice fajn, že jsme dokázali vyhrát, ale musíme podávat lepší výkony. Příště by se nám to nemuselo vyplatit. Bylo to z naší strany nějaké ospalé. Výsledek je určitě lepší než předvedená hra. Máme hodně zraněných a spoustu nemocných, navíc se dost nacestujeme po republice. Bylo to takové unavené. Teď máme dva dny času na regeneraci sil a v pátek to bude snad z naší strany lepší.

Zlomovým momentem pro vývoj zápasu byl asi začátek druhé třetiny, kdy jste hned v první minutě šli do vedení...

Rozhodující byla určitě celá druhá třetina, kdy jsme si dokázali vytvořit dvougólový náskok. V poslední třetině jsme si to lehce zkomplikovali, kdy jsme umožnili Slavii snížit. Neodehráli jsme moc kvalitní utkání a můžeme děkovat i soupeři, že jsme dokázali vyhrát. Kdyby tady hrál lepší rival, tak by to bylo asi daleko horší.


Radek Bonk pohotovou střelou zvyšuje ve druhé třetině na 4:2. foto: Marian Ježowicz

Do dnešního zápasu nenastoupil tvůj parťák z formace Varaďa. Zastoupil jej Marek Zagrapan...

Marek Zagrapan je typově trochu jiný než Venca Varaďa, ale pokud hrajete extraligu, musíte umět hrát s každým. Je to trošku o zvyku. Marek odvedl dobrou práci. Vyhráli jsme zápas, což je podstatné.

V prostřední dvacetiminutovce jsi zaznamenal svůj letošní jubilejní desátý gól...

Puk jsem si před brankovištěm jen zastavil a hned střílel. Přiznám se, že jsem nekoukal po gólmanovi. Chtěl jsem to co nejrychleji vystřelit. Odrazilo se mu to asi od betonu do branky. Důležité je, že to spadlo dovnitř a že jsme si udělali dvougólový náskok.

Necelých sedm minut před koncem jsi předložil ideální puk pro Zagrapana, který zvýšil na 5:3...

Sevřeli jsme je u mantinelu v prostřední zóně. Vybojovali jsme puk a byla to situace dva na dva. Viděl jsem Marka, který to krásně trefil. Brankář se nestačil přesunout k tyči.


Radek Bonk děkuje skandujícímu kotli. V utkání se Slavii vsítil svůj letošní desátý gól. Stejnou brankovou bilanci má po úterním kole i vedle stojící Martin Adamský. foto: Marian Ježowicz

Pozitivem zápasu mohl být fakt, že pouze jedinkrát byl vyloučen třinecký hráč...

V posledních zápasech jsme faulovali moc často, proto jsme rádi, že dnes bylo jen jedno vyloučení a nemuseli jsme čelit přesilovkám soupeře. Minule jsme doma v oslabení několikrát inkasovali.

V pátek vás čeká nesnadný úkol na plzeňském kluzišti...

Plzeň bude určitě hodně bojovná. Po ztrátě bodů se snaží o místo v play-off. Budeme muset zlepšit naší hru, protože dnešní výkon by na výhru asi nestačil. Nemůžeme spoléhat, že Plzni se nepovede zápas jako dnes Slavii. Do konce základní části chybí už jen nějakých 15 utkání, proto očekávám, že ty zápasy budou víc o bojovností, než o kráse.

Fotogalerii z utkání Oceláři - Slavia naleznete zde.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Energie Karlovy Vary
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice