Vrána: Tohle se nemůže stávat. Chybí nám lehkost a přímočarost

27.02.2024 · Ondřej Kuchař
Po sedmi plnotučných výhrách v řadě přišla krutá dieta. Prohra v Kladně 2:5, o dva dny později stejný výsledek v Českých Budějovicích. "Prohrát se může, stane se to. Ale určitě ne takhle, nehráli jsme dobře," vystoupil za kabinu po utkání na jihu Čech kapitán Ocelářů Petr Vrána.

Projevilo se, že Motoru šlo o umístění ve čtyřce, zatímco my už máme delší dobu jisté třetí místo?

Z naší strany tohle nemůže být omluva. Náš výkon nebyl dostačující. Můžeme si říkat, co chceme, ale Budějovice nás prostě přehrály. Měli jsme hodně vyloučení, dělali jsme hodně chyb. Blíží se play off, dva takové zápasy po sobě bychom si neměli dovolit.

Hrála roli absence Daniela Voženílka s Adamem Smithem, kteří dostali jednozápasový distanc od disciplinární komise?

Hráli jsme v sestavě, v jaké jsme hráli. S takovými situacemi se musíme vyrovnat. Vožuch je člen první lajny, produktivní hráč a důležitá součást týmu. Stejně tak Smitty. Taková ale byla situace. To není omluva k našemu výkonu a výsledku.

Prohry s Kladnem a Motorem přišly po sedmi zápasech s výhrou a maximálním bodovým ziskem.

To je fakt, ale kvalitní mančaft jako my nechce prohrávat. A už vůbec ne takovým způsobem. Prohra přijít může, ale je důležité jak. Občas na ledě necháte všechno a prostě odejdete jako poražený, což se může stát. My jsme ale prostě nehráli dobře. Chybí nám lehkost, přímočarost, tlak do branky. Máme málo střel. Čeká nás cesta domů, musíme si odpočinout, rozebrat si to a připravit se na pátek.

Má cenu se v těch zápasech hrabat, nebo je chcete spíše hodit za hlavu?

Něco si říct určitě musíme. Na druhou stranu v kabině máme dost zkušených hráčů, kteří už ví co a jak v takové situaci. Víme, co ten výkon potřebuje a jak na to zareagovat.

V závěru základní části nás čekají Pardubice a Kometa, dvě těžké zkoušky.

Je to přesně tak. Doufám, že tohle byla jen nějaká slabší chvilka. Je to jen o nás, jak k tomu přistoupíme a jestli se z tohohle dokážeme poučit.