Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Vladimír Svačina: Všichni víme, že Oceláři patří na jinou pozici, než na které se teď nacházejí

03.10.2015 · Eva Dvorská
Premiérový start v dresu třineckých Ocelářů prožil na ledě hradeckého Mountfieldu VLADIMÍR SVAČINA. 28letý útočník se během hodnocení příliš neostýchal a otevřeně promluvil o svých dojmech a pocitech z utkání.

Jak ses cítil po dlouhé absenci zpět v zápasovém tempu?

Co se týče ruky, tak super, ta drží, to je jediné pozitivum. Co se týče hry, tak z mé strany to ještě není ono. Přece jen to byl první zápas po strašně dlouhé době a není tam herní pohoda, protože zápas se natrénovat nedá. Fyzicky jsem se cítil výborně, jen ještě nemám automatické pohyby, kam jezdit a kam ne, ale do toho se dostanu velmi brzy, toho se nebojím.

Kde vidíš hlavní příčiny dnešního neúspěchu?

Dali pět gólů, my jen tři a to tam Hamas ještě některé velké šance pochytal. Poté už jsme to museli otevřít, bylo to trochu vabank. Jako útočníci musíme mnohem víc pomáhat bekům, protože například přečíslení bylo opravdu hodně.

Aktuálně se navíc příliš nedaří ani přesilové hry…

Zdálo se mi, že střel v přesilovce je poměrně hodně. Jak to začne lepit, tak góly začnou padat, ale teď nám to lítá kousek vedle tyčky nebo pravákovi se to odrazí na levou stranu. To jsou takové malé věci, které rozhodují. Někdy to prostě lepí a někdy se k nám neodrazí vůbec nic. My se nemůžeme vymlouvat, musíme tomu štěstí jít naproti, ale to půjde jedině tak, když budeme dohrávat souboje a díky tomu budeme třeba o krok blíže k puku.

Jaká byla atmosféra v kabině během druhé přestávky? Probíhalo nějaké speciální hecování?

V kabině si říkáme vždy spoustu věcí, ale to by tam mělo i zůstat. Spíš se hodně bavíme během utkání o herních věcech, co změnit, jak upravit styl a systém naší hry, než že by bylo v kabině nějak dusno.

Hned ve svém prvním utkání sis připsal bod za asistenci…

Je to sice pozitivum, ale my musíme hlavně sbírat body v tabulce, protože to už není legrace, vyhrávat se musí. Vím, že to zní jako fráze, ale ono je v téhle chvíli opravdu jedno jestli mám nebo nemám bod za asistenci. Když se vyhraje, bude pohoda a všechny nás to bude bavit mnohem více. Nikdo nechce prohrávat, není to jednoduché, musíme se vzchopit a jít tomu naproti, ať jsou zase úsměvy v kabině, ať nás to baví a užíváme si hokej.

Jak bys popsal situaci kolem třetího třineckého gólu?

Motal jsem se tam trochu na dorážku nebo na nahrávku do prázdné brány a Erik Hrňa vystřelil, odrazilo se to od gólmana směrem ke mně, chtěl jsem to tam zasunout, ale puk se mi dostal přímo pod nohy. Jak jsem chtěl rychle zakončit, tak se to odrazilo k Poldovi a tomu už se to podařilo.

Jak jsi vnímal diváckou kulisu na hradeckém zimním stadionu?

Byla super kulisa, vždy se hraje lépe, když fanoušci fandí slušně a nejsou žádné nenávistné pokřiky. K hokeji to určitě patří a i nám, jako hostujícímu celku, se hraje mnohem lépe před takovou kulisou než například v O2 aréně, kde chodívalo na Slavii 3000 lidí a bylo tam ticho, to se hraje na prd. Kéž by bouřlivá atmosféra byla na každém stadionu.

Měl jsi již možnost slyšet i fanoušky v třinecké WERK ARENĚ?

Co jsem byl zraněný, tak jsem seděl na druhé straně od třineckého kotle, ale co si pamatuji z derby, tak vždy to bylo velmi bouřlivé z obou dvou stran. Rozhodně máme skvělé fanoušky a budeme rádi, když nás podpoří v těžkých chvílích, protože nikdo nechce prohrávat a všechny nás to štve – jak fanoušky, tak hráče. Všichni víme, že Oceláři patří na jinou pozici, než na které se teď nacházejí.

Jaký program vás čeká v následujících dnech?

Z Hradce jedeme do Pardubic, kde nás ráno čeká trénink a po obědě přesun do Litvínova. Hned po nedělním zápase v Litvínově letíme z Prahy do Švédska, takže cestování bude hodně. Hlavně musíme na ledě předvést úplně jiný výkon než dnes a nevymlouvat se na cestování nebo že toho bude hodně.

Může být celkem náročný program i jistou výhodou a udržením se v zápasovém tempu?

Určitě to má jisté výhody, že se nehraje až za týden, protože by nám to třeba zbytečně vrtalo hlavou. Zítra se na dnešní zápas podíváme, ukážeme si chyby a zase na to vletíme. Je to určitě lepší než někde hledat, tvořit, připravovat se a čekat na zápas dlouho. Každý hráč určitě raději hraje zápasy, než jen trénuje jak blázen.

Co konkrétně bude potřeba zlepšit pro nadcházející duely?

Momentálně nám to nelepí, nepadá to tam a nám nezbývá nic jiného než začít jezdit po prdeli a uhrát zápas klidně 1:0. Musíme lépe bránit, dohrávat souboje a celkově hrát úplně jinak.