Vít Christov: Jsem vděčný za každou šanci u Ocelářů!

17.11.2017 · Martin Stebel, Radim Sajbot
Ocelářská cesta, kterou klub zpod Javorového avizoval před začátkem sezony, očividně funguje a přináší své ovoce. Jasným důkazem je například třinecký odchovanec VÍT CHRISTOV, který při svém letošním teprve druhém extraligovém startu skóroval na ledě Zlína. V konečném zúčtování to byla dokonce trefa vítězná!

Gratulace k výhře i premiérové brance v extralize. Jak vypadala trefa optikou střelce?

Pochvalu zaslouží Vlado Dravecký a Jirka Polanský, kteří to krásně připravili, já jsem do toho jen tak plácl. Puk se od gólmana odrazil, tak jsem vystřelil podruhé. Jsem hrozně rád, že to tam spadlo.

Jaké pocity se zmocňují střelce po takovém gólu?

Ten pocit je nepopsatelný. Radost je logicky umocněná tím, že jsme dnes vyhráli.

Takový významný mezník v kariéře jistě nezůstane bez odezvy u klubového pokladníka, že?

Nějaký příspěvek budu muset určitě přinést, ale ještě nevím, co přesně to bude. Snad to nebude moc drahé (usmívá se).

Vít Christov během utkání Ocelářů ve Zlíně. Foto: Jiří Zaňát

Letos hraješ hlavně za partnerský Frýdek-Místek, za extraligové Oceláře je to teprve druhé vystoupení. Je cítit nervozita z větší zodpovědnosti?

Přiznávám, že drobná nervozita tam byla, ale při prvním střídání to z vás většinou spadne. Potom už na to nemyslíte a snažíte se maximálně koncentrovat na každé střídání. Hráli jsme jako jeden tým, podržel nás Šimon. Řekli jsme si, co máme hrát, nechtěli jsme zopakovat Olomouc. Dali jsme do zápasu hodně energie, body jsou zasloužené

Minule jsi v Olomouci hrál v útoku s Milanem Mikulíkem a Davidem Ciencialou, dnes s Vladem Draveckým a Jirkou Polanským. Bylo to v něčem jiné?

Všichni tito kluci mají své kvality, je proto jedno, s kým hrajete. Je fajn být v týmu, kde máte tolik zkušených hráčů, poradí vám, pomůžou. Jsem vděčný za každou šanci, kdy mohu nastoupit za Oceláře, budu se snažit to trenérům vracet!

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z duelu Ocelářů ve Zlíně ZDE