Velká škoda, že nezbývala ještě vteřina, smutní Marinčin

30.01.2022 · Patrik Czepiec
Oceláři se za vyrovnáním utkání s Plzní tlačili do poslední vteřiny, střela Andreje Nestrašila ovšem dopadla do sítě těsně po závěrečné siréně. Reprezentant Martin Marinčin přesto po prohře 0:1 věří, že Třinec je dostatečně kvalitním mužstvem, aby si poradil s nezdary i odlivem reprezentantů.

Martine, souhlasíš, že to tentokrát nebyl váš den?

Dělali jsme všechno pro to, abychom vyhráli. Bohužel jsme nedali gól, s tím se nedá uspět.

Co říkáš na defenzivní výkon soupeře?

Plzeň určitě hrála dobře. Vytvořili jsme si šance, ale musíme je proměňovat. Měli jsme dost přesilovek. Je tu kvalitní mužstvo, takže musíme vyhrávat.

Kolik scházelo poslední střele? Padla těsně po závěrečném hvizdu...

Vůbec nevím, kolik času zbývalo. Velká škoda a zároveň štěstíčko pro soupeře. Kdyby zůstala jedna vteřina navíc, bylo by to super, ale my jdeme dál. Musíme potvrdit to, že jsme první v tabulce.

S týmem už nemusíš cestovat do Litvínova. Soustředíš se na reprezentaci?

Nemám z toho nějakou velkou radost, klub je pro mě také důležitý. S Třincem chceme úspěch. Ale čeká mě olympiáda a jsem vděčný, že se k tomu trenér postavil tímto způsobem. Věřím tomu, že máme dost silné mužstvo a chlapci zvládnou extraligové zápasy i bez nás reprezentantů.

Jak strávíš další dva dny?

Už se balíme a jedeme do Bratislavy. Budeme v bublině a izolovaní na pokoji. Druhého února poletíme do Číny. Momentálně mám ještě v hlavě tento zápas. Budu nad reprezentací přemýšlet, až dorazím do Bratislavy. Štve mě, že jsme nevyhráli.

Je výhoda, že Slovensko budou reprezentovat tři Oceláři?

Určitě je to super, že celkově z této organizace pojede na olympiádu spoustu hráčů, nejen Slováků. Věřím, že se každému z nás bude dařit. Třinec je skvělá organizace.

Poprvé v sezoně jste prohráli dvakrát v řadě. Bereš pozitivně aspoň to, že taková minisérie přichází až nyní?

Prohráli jsme, to je pravda, ale já se na to dívám tak, že se musíme připravit na další zápas a dokazovat, že jsme nejlepší v soutěži.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno