V naší kabině panuje pozitivní atmosféra, těší Radka Bonka

30.09.2011 · Martin Stebel
Mexické vlny a vítězoslavné pokřiky. Takové byly kulisy v třinecké šatně po triumfu v duelu s pražskou Slavií. Oceláři zásluhou spolehlivého Hamerlíka a famózní třetí třetiny dokázali porazit tým z metropole přesvědčivě 4:0. Vítěznou trefou se v závěrečné dvacetiminutovce prezentoval domácí kapitán Radek Bonk.

Až třetí letošní domácí duel byl pro obhájce mistrovského titulu tříbodový...

Výhra nás pochopitelně moc těší. První tři zápasy jsme taky hráli poměrně dobře, jen jsme se nedokázali výrazněji gólově prosadit. Až teď nám to tam padá, což je skvělé. Slavia hraje tvrdý, únavný hokej. Myslím ale, že jsme na ně byli dnes výborně připravení.

Exploze pozitivních emocí v podání třineckého kapitána - 1:0!

Čím si vysvětlit, že Oceláři druhý zápas po sobě nasázeli soupeři velkou gólovou porci až v poslední periodě?

Chceme dávat góly od první třetiny, ale někdy to tak prostě výjde. Slavia měla několik přesilovek pět na tři, ale v těch momentech nás neuvěřitelně podržel Hamas. V jedné přesilovce nádherně na poslední chvíli vykopl puk betonem. Poděkování za dnešní výhru patří hlavně jemu.

Dlouho jste se nedokázali skrz dobře zformovanou defenzivu soupeře prosadit. Až tvoje střela ze závěrečného dějství prošla za Kopřivovy záda...

V minulosti jsem z takových pozic ještě zkoušel nahrávat spoluhráčům do lepších pozic. Sám pro sebe jsem si říkal, že musím někdy víc střílet. Podobný gól jsem dal nedávno v Budějovicích. Taky jsem vystřelil po přejetí modré čáry. Někdy je lepší pálit, než akci překombinovat. Jsme rádi, že nám to ke konci napadalo.

...o radost je třeba se podělit se svými fanoušky...

Výborný výkon dnes podal Rostislav Marosz. Jak bys okomentoval spoluhráče z formace?

Rosťa je určitě kvalitním hráčem. Co se týče hokejového umění je na tom velmi dobře. Jsem moc rád, že nám tak dobře zapadl do lajny, zatím nám to sedí. Rosťa to s pukem opravdu umí a dokáže vyhovět i ostatním. Zatím to klape, věřím, že takhle to půjde i nadále.

Je zapotřebí mladšímu kolegovi z lajny během utkání udělovat rady?

Rosťa je klidnější typ hráče. Občas příjde a poradí se, když si není jistý, co má na ledě dělat. Má zájem, aby do lajny správně zapadl a nadále se zlepšoval. Určitě v něm dříme potenciál.

...a nemohlo chybět ani tradiční "plácnutí" se spoluhráči na střídačce.

V závěru střetnutí jste museli v hektickém tempu čelit dvojnásobné přesilovce soupeře...

Ke konci jsme chtěli pro Hamase udržet nulu, protože nám hodně pomáhal v celém utkání a byla by škoda, kdyby o čisté konto nakonec přišel. Chytal šedesát minut opravdu výborně a nulu si proto plně zasloužil.

Ocelářům se výsledkově nepovedl start do soutěže, ale v současné době to vypadá na parádní jízdu. Je cítit lepší nálada i v kabině?

Atmosféra byla pozitivní i na začátku sezony, kdy jsme nevyhrávali. První tři zápasy nebyly herně špatné. Soupeř nás jednoduše dokázal potrestat. Teď je to opačně, hrajeme vyrovnaný zápas, ale chyby naopak trestáme my. Snad to bude v tomto duchu pokračovat.