Třinecké krasobruslařky: Vystoupení nás baví, doufáme, že Oceláři budou v play off dlouho!

04.04.2019 · Martin Stebel
Součástí předzápasového programu v rámci Generali play off ve WERK ARENĚ je působivé vystoupení mladých členek třineckého krasobruslařského klubu, které prezentují své dovednosti na hudební podkres talentovaného klavíristy Denise Szalbota. Autorkou choreografie je známá třinecká krasobuslařská trenérka, bývalá dvojnásobná mistryně republiky IVANA BUZKOVÁ.

Prozraďte, kdo byl iniciátorem tohoto vystoupení, kde nápad vznikl?

Oslovil mě výkonný ředitel Ocelářů pan Chmiel. Ptal se, jestli bychom se chtěli do předzápasového programu zapojit. Zjišťovala jsem proto, zda by děti měly o podobné vystoupení zájem a jestli bych já sama našla časový prostor. Libí se mi spojení krasobruslení a hokeje, proto jsem neváhala a rozhodla se nabídku přijmout. Vlastně ani nebylo nad čím dlouze uvažovat.

Jak probíhaly konzultace ohledně hudebního doprovodu Denise Szalbota?

S Denisem jsme se sešli mimo led, muziku a choreografii jsme důkladně konzultovali. Museli jsme vše doladit i s marketingem a grafikem Ocelářů, kteří připravili mapping. Denis přišel s tím, jaká hudba by se k tomu hodila, měl nápad na úžasný podkres a já jsem stvořila choreografii na ledě. Součástí vystoupení je deset děvčat. Našim krasobruslařkám je od sedmi do patnácti let. Všechny holky jsou členky třineckého krasobruslařského oddílu.

Budou se vaše choreografie měnit, anebo se jedná o stálý repertoár? Během vaší prezentace je v aréně přítmí. Není to pro děvčata mírná komplikace?

Není to velký problém, drobná tma nevadí, na ledě je stále dostatek světla. Musím říct, že holky se na každé vystoupení moc těší, opravdu je to baví, užívají si to. Celé play off budeme jezdit na skladbu "Carmina Burana" od německého autora Carla Orffa. Doufám, že Oceláři budou v play off hrát dlouho, všechny nás to totiž moc baví.

Na podzim minulého roku jste spolu s děvčaty byla součástí pohádkového muzikálu "Sněhurka na ledě", který sklidil velmi pozitivní ohlasy...

Ano, většina holek, která nyní vystupuje před domácími zápasy Ocelářů, byla součástí muzikálu "Sněhurka na ledě" a bude v tomto představení pokračovat znovu v tomto roce. Také letos nás čeká koncertní šňůra, začínáme na podzim v některých polských městech, poté nás čeká několik českých zimních stadionů a končíme těsně před Vánoci v Třinci. U této příležitosti bych všechny ráda pozvala do WERK ARENY, kde bude muzikál k vidění 14. prosince.

HC Motor České Budějovice