Třetí domácí duel v řadě, Oceláři přivítají Olomouc!

28.09.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga o víkendu pokračuje dalšími dvěma koly, hráče s drakem na hrudi čeká třetí domácí duel v řadě za sebou. WERK ARENA bude opět žít hokejem, od pátečních sedmnácti hodin se Oceláři utkají s Olomoucí. Podaří se Slezanům doma opět zvítězit?

Sponzorem pátečního utkání osmého kola Tipsport extraligy ledního hokeje mezi druhými Oceláři a jedenáctou Olomoucí je společnost Hamrozi, s.r.o.

HC Olomouc

Olomouci se poslední sezóna příliš nepovedla, družina trenéra Zdeňka Venery zakončila ročník šesti zápasy ve skupině play-out. Kohouti se Zlínem svá utkání zvládli, bojovat do baráže společně poslali Pardubice a Karlovy Vary. Hanáci v předsezónním období nebyli moc aktivní na přestupovém trhu. Z týmu odešla šestice hráčů, do Olomouce zamířili jen Lukáš Galvas s Romanem Vlachem.

Mora v letních měsících absolvovala devět přípravných duelů s bilancí pěti výher a čtyř porážek. V Tipsport extralize se Hanákům zatím příliš nedaří. Olomoučtí nejprve třikrát prohráli (s Chomutovem, Vítkovicemi a Plzní, od které schytali desítku), pak se ale Kohoutům povedlo vynuloval Liberec s Litvínovem a shodně zvítězit 3:0. Pak ale přišly další dvě prohry, konkrétně doma s Hradcem i Zlínem v prodloužení.

“Věřil jsem, že Zlín porazíme i v základní hrací době. Myslím si, že objektivně řečeno jsme byli lepším týmem, ale na to se nehraje, bohužel. Jsme naštvaní, já teda nejvíc sám na sebe, ale nedá se nic dělat. To je sport,“ hodnotil útočník Roman Vlach poslední duel.

Poslední zápas Olomouce

24. září 2017: HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 3:4 prodl. (2:1, 0:0, 1:2 – 0:1).
Branky a nahrávky: 5. Laš, 10. Burian (Eberle, R. Vlach), 51. Ostřížek (Ondrušek) - 3. Roberts Bukarts (Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (Honejsek, Šťastný), 61. Honejsek (Šťastný).
Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík (C), Houdek, Ondrušek (A), J. Galvas, L. Galvas, Dujsík – Buc, J. Knotek (A), Laš – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Holec – Ostřížek, Mráz, Strapáč.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři si uplynulé dvě kola vždy předehráli o den dříve, oba zápasy, hrané ve WERK ARENĚ, pro svěřence trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny dopadly výborně. Hráči s drakem na hrudi si nejprve poradili s Libercem, v sobotu pak přehráli Litvínov. Slezané v obou duelech nastříleli shodně pět branek, po Plzni, která v úvodu sezóny zapsala již dvě desítky, mají Oceláři nejlepší útok.

“Těší nás jak výsledek, tak i předvedená hra. Od začátku jsme za to vzali, dělali jsme Litvínovu hlavně v jejich obranném pásmu velké problémy. I když hostující gólman podal srdnatý výkon, dokázali jsme střílet branky. Těší mě tři přesilovkové góly, které zápas zlomily na naší stranu. Odehráli jsme parádní třetí třetinu, kdy jsme se neustále drali do zakončení. Z toho pramenily další šance,“ hodnotil Václav Varaďa duel s Litvínovem.

Oceláře čeká v pátek poslední ze série tří domácích zápasů v řadě. Hráči s drakem na hrudi si v úvodu ročníku z WERK ARENY udělali nedobytnou tvrz. Čtyři zápasy – čtyři výhry – skóre 18:7. To hráče s drakem na hrudi řadí na druhé místo tabulky domácích zápasů, před Oceláři je pouze Plzeň, která má lepší skóre na domácím kluzišti. Podaří se Slezanům opanovat také pátý duel před svými fanoušky?

Poslední zápas Ocelářů

23. září 2017: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 10. Svačina (Dravecký, Marosz), 29. Hrňa (Rákos), 32. Rákos (Marcinko, Martin Růžička), 42. Dravecký (Svačina), 56. Hrňa (Marcinko, Martin Růžička) – 46. Válek.
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Adámek, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Marosz, Svačina – Hrňa, Cienciala, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné utkání v Tipsport extralize proběhlo v rámci šestačtyřicátého kola minulého ročníku. Oceláři doma hostili Olomouc, hráči s drakem na hrudi se radovali po těsné výhře 3:2. Naposledy se však oba soupeři utkali na začátku srpna, když Slezané zavítali na Hanou, aby zde sehráli svůj první přípravný duel. Družina trenérů Varadi a Zadiny zvítězila 4:2.

3. srpna 2017 (příprava): HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:3, 1:0).
Branky a nahrávky: 8. Herman (Buc, Strapáč), 52. Herman (Buc, Vyrůbalík) – 19. Hrňa, 24. Doudera (Polanský), 25. Marek Růžička (Haman, Doudera), 28. Svačina (Hrňa).

O zápase

Hrací den: 8. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 29. září 2017, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV

Statistika HC Oceláři Třinec HC Olomouc
Umístění v tabulce 2. 11.
Bilance v TELH 7 zápasů, 5-0-1-1, skóre 25:15, 16 bodů 7 zápasů, 2-0-1-4, skóre 13:25, 7 bodů
Bilance doma/venku 4 zápasy, 4-0-0-0, skóre 18:7, 12 bodů 3 zápasy, 1-0-0-2, skóre 5:14, 3 body
Bilance posledních 10 zápasů (i s přípravou) 7 výher – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 32:22, 22 bodů 4 výhry – 6 proher (1 v prodl.), skóre 23:30, 13 bodů
Aktuální série 2 výhry 2 prohry