Trenér páťáků Ohera: Všichni se snažili předvádět to nejlepší

19.04.2023 · Šárka Kolková
Sezona 2022/2023 pro páťáky skončila druhým místem v Moravskoslezské skupině. Za povedeným ročníkem se zpětně ohlíží trenér Filip Ohera, který má za sebou premiérový rok v organizaci Ocelářů.

"Sezonu bych chtěl rozdělit na dvě části. V té první si myslím, že jsme po hokejové stránce odvedli velký kus práce a kluci se mohli znovu vzdělávat ve svých dovednostech a vylepšit je. Nebo naučit nové. Po celou dobu letošní sezony jsem měl pod rukama užasné kluky. Všichni se snažili předvádět to nejlepší, co v nich je a musím říct, že celý tým si šel každý trénink i zápas cílevědomě za svým. Chtěli se zlepšovat a posouvat své možnosti a když řeknu, že kdokoliv z kluků může dát branku nebo získat kotouč pro svůj tým v defenzivní činnosti, tak to jen odpovídá tomu, že tento tým má velkou sílu a nutno dodat taky výborný charakter. Ať už to byly soutěžní nebo turnajové zápasy, vždy jsme byli schopni otočit výsledek. Celkové umístění v soutěži je odpovídající naší hře.

Do konce života si budu pamatovat moment z turnaje ve Frýdku Místku, kde jsme ve čtvrtfinále hráli s Přerovem. Zápas se hrál pozdě večer ve 21:30. V zápase jsem byli lepším týmem, jenže jsme minutu a půl před koncem prohrávali 2:4. Kluci si šli za vítězstvím neskutečným způsobem. Připomínám, že před dvěma týdny jsme vypadli ve čtvrtfinále na turnaji v Praze po nájezdech proti Olomouci. Připomínám to proto, že jsem neskutečně pyšný na tým, jak dokázal zápas během minuty a půl vyrovnat a v nájezdech někde kolem půl jedenácté v noci otočit. Nádherný zážitek. Teď nedávno jsem se na to díval znovu a bavilo mě to.

Druhou část hodnotím pozitivně. V kabině jsme si nastavili důležité hodnoty pro každého hráče. Kluky jsme vedli k jednotě a hlavně spolupráci a vzájemnému respektu. Kluci byli pod kontrolou známek ve škole a ukázali jsme jim, že vzdělání + sport + kamarádi jsou důležitou součástí nejen jejich hokejového růstu, ale především toho lidského-osobního. Budu si hodně přát a klukům fandit, aby v tom pokračovali i nadále, všechny hodnoty si pořád připomínali a šli si za svým cílem.

Zároveň bych chtěl poděkovat celému realizačnímu týmu. Můj kolega Mirek Macháček mi hodně pomohl. Vždy mi s čímkoliv poradil nebo mi dal svůj férový pohled na danou věc."

Závěr sezony si hráči páté třídy zpestřili také účastí na turnaji v Třinci, kde v silné konkurenci obsadili třetí příčku.