Tomáš Klimenta: Jsem rád, že můžu hrát o titul!

27.01.2017 · Ondřej Zoubek
Tomáš Klimenta byl včera vyměněn z Pardubic do Třince za Jána Sýkoru a už dnes naskočil do utkání na ledě Vervy. Ve čtvrté formaci odehrál šest minut a třiadvacet sekund, jednou vystřelil a jednu střelu zablokoval. Po zápase Klimenta hovořil mimo jiné o rychlosti transferu ze sklepa na půdu.

Tomáši, jak hodnotíte premiéru v novém angažmá?

Nejlepší premiéra, jaká mohla být. Přesun proběhl hodně narychlo, nestihl jsem si s týmem ani zatrénovat, jen jsem dneska vyjel na rozbruslení. Byl jsem takový vykulený a nevěděl jsem, co od toho čekat. První třetina nám tady vyhrála zápas.

Cítil jste před zápasem nějaké větší napětí v kabině? Čím to bylo, že jste na soupeře tak vlétli?

Ne, přišel jsem do šatny a všechno mi přišlo v pohodě. Krize potká během sezony každého a nic to neznamená. Dnes jsme ukázali, že máme silný tým a pokud budeme dělat to, co máme, tak můžeme hrát s každým. Dokonce soupeře výrazně přehrávat.

Odehrál jste v Litvínově jen něco přes šest minut. To jste ale asi očekával, že ano?

Já jsem s tím počítal. Původně jsem měl jet do Třince na trénink, aby mě trenéři viděli. Jenže se to nestihlo a šel jsem rovnou na rozbruslení. Věděl jsem, že toho v prvním zápase moc neodehraju. Kluci spolu trénují přesilovky a oslabení. Uvidíme, jak to bude dál. Já budu dělat, co se po mně bude chtít.

Jak se vůbec zrodil váš přesun z Pardubic?

Nevím, jestli to bylo novými trenéry, ale dozvěděl jsem se od agenta, že se něco řeší. No a večer to bylo vyřešené. Já jsem se akorát zabalil, odjel jsem do Prahy, kde mě nabrali, a teď jsem tady.

Výrazně jste si polepšil z předposledního týmu tabulky do druhého celku.

Jak říkám, vyskočil jsem ze sklepa na půdu. Ale pocity mám smíšené, protože mě mrzí, jak to aktuálně v Pardubicích vypadá. Samozřejmě, hra o titul je pro mě zajímavější než o záchranu.

Zatím nebyla sezona z vaší strany povedená. Čím si to vysvětlujete?

Ta sezona je od začátku taková prapodivná. Od počátku mi to nesedlo, ale doufám, že se tady sžiju s týmem a budu podávat výkony, se kterými budu spokojen jak já, tak trenéři.

Nepřicházíte do neznámého prostředí. Jak vzpomínáte na předchozí angažmá v Třinci?

Strašně rád. Potěšilo mě, že tady pořád spoustu kluků znám. Je to pro mě jednodušší, než jít někam do cizího prostředí. Snad se udělá nějaký úspěch.

Rok po vašem odchodu se v Třinci dostavěla nová hala. Jak se na ni těšíte?

Těším se moc. Zažil jsem starou plechárnu, kde se mi sice hrálo dobře, ale v té nové to bude samozřejmě o něčem jiném. Já už jsem novou halu zažil v Liberci, takže trochu vím, co od toho čekat.

Vaším specifikem kdysi bývaly bílé brusle. Čím to, že jste barvu změnil?

Naposled jsem s nimi hrál právě v Třinci. Ony měly být původně bílo-černé, ale přišly mi bílé. Tak už jsem to tak nechal. V Mladé Boleslavi už jsem potom hrál s černými bruslemi.