Těžké utkání, jsme rádi za tři body, říká Peter Hamerlík

04.02.2011 · Jan Čech, Martin Stebel
Hokejisté Třince sice vedou extraligu a pomalu si kráčejí pro Prezidentovu trofej, ale v utkání v Karlových Varech si sáhli na samé dno sil. "Energie bojuje o play off a tento duel byl velice náročný," říká na úvod brankář Peter Hamerlík, který se na vítězství Ocelářů poměrem 4:2 podílel lví silou.

Třinec odehrál dvě poslední utkání s týmy, které nemají play off jisté. Jedenkrát uspěl a jednou odešel poražený. "Utkání s Litvínovem jsme nezvládli, takže nám bylo jasné, že v Karlových Varech musíme bodovat. Jak už jsem řekl, bylo to velice náročné a za tři body jsme velice rádi," spokojeně oddychovala třinecká jednička po konci utkání.

Stín domácího duelu s "Chezou" ležel na hráčích jako deka. "Toto utkání jsme si prohráli sami," stále se Hamerlík vracel k nepovedenému zápasu.

Duel Třince s Litvínovem i s Karlovými Vary se nesl v duchu utkání play-off. "Oba týmy hrály naplno. My jsme možná k prvnímu utkání přistoupili trochu s pocitem, že už máme nahráno a to nás nakonec stálo body. Jasně jsme si řekli, že se to napodruhé nesmí opakovat. Energie hrála na hranici faulu a stálo nás opravdu hodně sil," přiznal Peter Hamerlík.

Rozhodující zřejmě byly ubráněné přesilovky, které se Energii příliš nedařily. "Přesilovky rozhodují zápasy. Hlavně v době, když se blíží play off. Dostali jsme sice jeden takový smolný gól, ale všechno ostatní jsme ubránili," popsal reprezentační gólman Slovenska hru v oslabení.

Peter Hamerlík je v letošní sezóně velkou oporou týmu z Werk arény.

Dvakrát bylo v zápase v permanenci video. V obou případech se jednalo o uznání a nebo neuznání branky Karlových Varů. "Co se týče té první záležitosti, tak jsem čekal, že mě puk trefí, ale odrazilo se to naštěstí mimo branku k obránci. Puk mě trefil do špičky brusle. Proto nastaly takové zmatky. A podruhé to bylo zase něco jiného. Hráč mě dotlačil i s pukem do branky. Já jsem viděl, že puk byl v brance, ale gólman je v brankovišti hájený, tak aby mohl dělat svou práci. Co se dělo potom, tak to jsem ještě nezažil. Bylo to něco jako Pyšná princezna. Odvolávám, co jsem přivolal a přivolávám, co jsem odvolal. Nicméně bylo to těžké utkání a my jsme rádi za tři body," řekl spokojený Hamerlík.

Kontaktní brankou mohlo začít pořádné drama, ale to odmítl Josef Hrabal střelou přes celé hřiště do prázdné branky. "Sice jsem si vzpomněl, že jsme tady o body v posledním duelu přišli gólem pár vteřin před koncem, ale to už je teď jedno. Hlavně, že jsme vyhráli," mnul si Peter ruce.

Třinecká jednička mezi tyčemi oblékne, stejně tak jako karlovarský Rastislav Dej, reprezentační dres Slovenska. "Moc se těším do nároďáku. Jednak, že se bude hrát na Slovensku a také proto, že budeme mít vynikající tým. Demitra, Stümpel. Těším si, že si odpočinu od extraligy a také na změnu prostředí," dodal Peter Hamerlík na závěr.