Test před Ligou mistrů: Oceláře prověří Trenčín

22.08.2018 · Martin Stebel
Letní přípravný čas se definitivně nachýlil ke svému konci. Závěrečnou zkouškou před ostrými soutěžními zápasy bude pro třinecké Oceláře duel s Trenčínem. Vzájemné střetnutí aktuálních českých a slovenských vicemistrů můžete sledovat ve WERK ARENĚ ve čtvrtek 23. srpna od 17:00 hodin.

HK Dukla Trenčín

Legendární slovenský klub, který pro světový hokej vychoval několik slavných hráčů, prožil velmi povedenou loňskou sezonu, které ovšem chyběla pověstná třešnička na dortu. V dramatickém finále play-off hráči Dukly padli teprve v sedmém utkání, kdy na domácím ledě nestačili na mužstvo z Bánské Bystrice. I přesto však byl soutěžní ročník 2017/18 hodnocen velmi pozitivně.

Tým pod vedením exvítkovického kouče Petera Oremuse disponuje několika zajímavými jmény. Hvězdou první velikosti je zcela bez debat útočník se srbskými kořeny Branko Radivojevič, ale v kádru lze vypozorovat i další ostřílené ofenzivní borce s reprezentačními zkušenostmi, jako například Milana Bartoviče či Mária Bližňáka. Obrannou činnost diriguje mimo jiné světem protřelý Tomáš Starosta, v brankovišti by měl post jedničky hájit bývalý Sparťan Michal Valent.

V rámci letošního přípravného období Dukla narazila na maďarský tým Újpest Budapešť a zvítězila 6:1. Ve druhém zápase hraném v Brně se trenčínští utkali s nyní už extraligistou z Karlových Varů a slovenský tým vyhrál 5:4. Naposledy v úterý hrál Trenčín ve Frýdku-Místku. Partnerský klub Ocelářů díky preciznímu defenzivnímu výkonu a bezchybnému Danečkovi vyhrál nejtěsněji 1:0.

Sestava Trenčína z posledního utkání proti Frýdku-Místku:
Šimko (Valent) – Rýgl, Starosta (A), Cebák, Fruhauf (A), Bohunický, Holenda, Bokroš, Hudec – Radivojevič (C), Ölvecký, Sojčík – Hecl, Sádecký, Bartovič – Varga, Bližnák, Mikula – Švec, Dlouhý, Pardavý.

Z kabiny Ocelářů

Třinečtí mají v těchto dnech a týdnech jednoznačnou prioritu. Tou je blížící se start hokejové Ligy mistrů. Čtvrteční přátelský duel proti Trenčínu tedy může sloužit jako ideální zkouška některých herních variant a nácvik určitých hráčských vazeb. Trenérský štáb zatím zřejmě hřeje u srdce především velice solidní projev směrem dozadu. Nízký počet inkasovaných branek může být důvodem ke střízlivému optimismu, je však třeba být i nadále maximálně ostražitý a důsledný.

"Obranná fáze funguje dobře, to nám dělá radost. Určitě nás to ale nemůže ukolébat a nebudeme si říkat, že vše je ideální. Ve všech zápasech to bylo podpořeno stabilními výkony gólmanů, na těchto chlapech nám to častokrát stojí. Jak Peter, tak Šimon zatím chytají výborně, jsou to někdy rozdíloví hráči," sdělil po minulém přípravném utkání asistent hlavního kouče Jiří Raszka.

Sestava Ocelářů z posledního utkání proti Soči:
Hamerlík – Roth, D. Musil, Matyáš, M. Doudera, F. Haman, L. Kovář, Zahradníček – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Roman Vlach, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski, Hladonik, Raška.

O zápase

Termín utkání: Čtvrtek 22. srpna 2018, 17:00 hod.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850.
Onlajn přenos: ZDE

Vstupenky na utkání ve WERK ARENĚ

Cena: 50 Kč, majitelé permanentek vstup volný.
Prodej: Probíhá i přes Ticketportál nebo na pokladně WERK ARENY v den utkání.

Snímky v článku: trencin.dnes24.sk, Lukáš Filipec.

Odehrané v 17:00 | Muži