Szturc: Byli jsme na Pardubice nachystaní, bohužel ne produktivní

15.10.2021 · Adam Sušovský
Souboj dvou favorizovaných týmů v základní části Tipsport extraligy rozsekly až samostatné nájezdy. Oceláři ve třetí třetině dokázali vyrovnat, ale převahu nezúročili ve vítěznou branku a nakonec s Dynamem padli 2:3 po nájezdech. Zápas hodnotil Roman Szturc, který naskočil do sestavy Třince za zraněného Michala Kovařčíka.

Po roční pauze ses znovu objevil v Tipsport extralize, ve šlágru kola jsi byl vidět. Jak se ti utkání hodnotí a proč nakonec Oceláři nedokázali zvítězit?

Přijel těžký soupeř, byli jsme na něj nachystaní, ale bohužel jsme dnes nebyli produktivní. Dotáhli jsme zápas jen do nájezdů, tam byly Pardubice o gól lepší.

V první třetině padly tři branky během pár minut, vypadalo to na dikový průběh zápasu. Nakonec se ale oba týmy gólově uklidnily, byl to velký boj, co jste si v kabině k tomu řekli?

Dvakrát jsme si puk do branky srazili sami, ale vzniklo to z jejich tlaku. Z toho, že chodili v první třetině do brankoviště. Řekli jsme si, že máme dobrý pohyb, že si musíme věřit a zápas ještě otočíme. Ve třetí třetině jsme ale dokázali jen vyrovnat, pak přišly nájezdy, a tom už  jsem vlastně mluvil...

Rozhodla nakonec až desátá série nájezdů, zažil jsi někdy takové drama?

Nájezdy se tady v Třinci taky nejely hodně dlouho, ne? Já to jel teda posledně ve Frýdku, ale tam bylo po první sérii hotovo. Bylo to dlouhé... Chce to dát o gól více než soupeř, jenže nám se to nepovedlo. Škoda.

Tvůj nájezd byl ale velice pohledný! Věděls dopředu, že takhle chceš zakončit?

Jo, věděl jsem to. Už jsem podobným způsobem pár gólů dal. Nechtěl jsem nic vymýšlet, rozhodl jsem se udělat to, co mám osvědčené. Napoprvé to vyšlo, napodruhé bohužel ne, poslal jsem puk nad.

Jak na tebe Pardubice zapůsobily v souboji dvou favoritů ligy?

Já vůbec nechci o Pardubicích mluvit, hraju extraligu po roce. Tempo bylo vysoké, zápas kvalitní na obě strany. Já jsem rád, že jsem si zkusil, kam se extraliga zase posunula, že jsem si zahrál pěkný hokej. Všichni tady bruslí, tlačí se to do branky. Oproti Chance lize je to víc systémové, hráči jsou zkušení. Přijel mančaft se stejně vysokými ambicemi jako Třinec a hokej podle toho vypadal. Myslím, že to byl dobrý zápas.

Oceláře čeká ve středu zápase ve Vítkovicích, je pro tebe lákadlo se v týmu udržet a zápas proti svému bývalému klubu si zahrát?

Vím, že se derby blíží, ale pro mě je to teď strašně daleko. Jdu zápas od zápasu, i když, co vám budu povídat? Rád bych se tam ukázal. Jsem teď povolaný z partnerského klubu do prvního týmu, jedu na sto procent a je pro mě super tady být. Zahrát si navrch i ve Vítkovicích, v podstatě na mém domácím ledě? To by bylo krásné.