Svačina načal Spartu a říká: Nesmíme bláznit, v úterý nás čeká další těžká bitva

18.04.2022 · Šárka Kolková
Oceláři první krok zvládli! Ve finálové sérii se nad Spartou po úvodní výhře 4:1 ujali vedení v sérii a už v úterý budou chtít na svém ledě přidat druhý zářez. Úvodní bitvu, kterou rozhodl velký obrat v závěrečné třetině, hodnotí autor vyrovnávací branky Vladimír Svačina.

Ale nebyla to vůbec snadná práce...

Oceláři do prvního utkání nevstoupili dobře. Už v první třetině je brzdila častá hra hra v oslabení, v jednom z nich také jako první inkasovali a museli zápas otáčet. "Bylo to hodně náročné. Sparta hrála to, co jsme předpokládali. Byli strašně silní na puku. Na začátku bylo vidět, že jsme s tím měli trochu problémy. Z toho vyplynuly i naše fauly. Něco jsme si k tomu řekl a  trpělivostí to dotáhli do vítězného konce. Nějaké šance jsme si vytvořili i v úvodní třetině, ale góly jsme dali až ve třetí," prohlásil Vladimír Svačina.

A musel novinářům odpovídat také na počet vyloučených třineckých hráčů v první třetině, v letošním play off nezvykle vysoké číslo. "Těžko to můžu hodnotit. Někdy se to tak seběhne. Přemíra snahy, vysoká hůl. Detaily, které se stanou v setině sekundy a jdou těžko ovlivnit. Musíme se vyloučením vyvarovat, ať je jich co nejméně. Jde vidět, že početní výhody můžou a i budou rozhodovat tuhle sérii. Fauly byly, takže jsme si k tomu něco řekli v šatně my, než abychom cítili křivdu, že to třeba nebyl faul. V tom nemá cenu se babrat. Chyby dělají všichni, my také děláme na ledě spoustu chyb. Myslím, že je důležité, abychom se soustředili sami na sebe. Kdybychom tam na někoho začali hulákat, tak nás to akorát vyvede z koncentrace," řekl autor první finálové třinecké branky.

Zápas se začal lámat v jeho druhé polovině, Sparta se soustředila především na bránění hubeného náskoku a Oceláři tak byli směrem dopředu stále více nebezpeční. "Vedli, nemuseli se tolik hnát dopředu. My jsme věřili. Pokračovali jsme v naší hře a nic moc jsme neměnili. Řekli jsme si chyby, které děláme. Ono se to vyplatilo. Drželi jsme se naší hry a branky jsme pak dali. Jsme za to strašně rádi, protože ten první krok je pro psychiku hodně důležitý," radoval se Svačina.

Útočník, který vyrovnávací brankou obrat nastartoval, gólová akce neměla chybu. Svačina dostal krásnou nahrávku od Martina Marinčina, dostal se za záda sparťanských beků a po ráně pod horní tyč byl puk za Hudáčkem. "Jak jsem si najížděl, tak jsem se s Marim potkal očima. Věděl o mně. Byla to neskutečná nahrávka, prostě mi cvakla do hole a v tu chvíli jsem věděl, že se za toho beka dostanu. Rozhodl jsem se vystřelit nahoru a bylo to naštěstí správné rozhodnutí," prozradil s úsměvem na rtech Svačina.

"Kdybychom utkání prohráli, tak jsme pod tlakem, protože druhé bychom museli zvládnout. Ale je to opravdu jen jedna výhra, nic to neznamená. Zítra je další důležitý zápas a těžká bitva, která zase může sérii ovlivnit a posunout určitým směrem. Hlavně se nezbláznit a trpělivě hrát," uzavřel Vladimír Svačina.

HC Motor České Budějovice