Střelec Svačina: Trenéři řekli, Vláďo, jeď. Sérii rozhodnou maličkosti

04.04.2022 · Šárka Kolková
První, druhá, třetí třetina a prodloužení. Šance a tyčky, ale gól nikde. Druhé semifinále tak rozhodly až nájezdy, ve kterých druhý bod v sérii Ocelářům vystřelil Vladimír Svačina. Třebaže soupeři se vítězná trefa příliš nezdála...

Hodně se po zápase mluvilo a nejspíš ještě mluvit bude o brance, která jej rozhodla. Hostům z Mladé Boleslavi se způsob provedení nájezdu Vladimíra Svačiny příliš nezdál. Zatímco soupeř reklamoval pohyb puku směrem vzad, Vladimír Svačina jej kolem brankáře Krošelje dovezl až do prázdné branky a rozhodčí trefu okamžitě uznali.

"Já jsem nájezd neviděl a dívat se na něj zpětně nebudu, nerad na sebe koukám," usmíval se Svačina po utkání. "Gólman proti mě vyjel a já stihl zareagovat. Jestli jsem udělal pohyb dozadu, to nevím, to mají posuzovat jiní. Vyhýbal jsem se jeho hokejce. Za mě to gól byl," dodal střelec dvou vítězných tref. Svačina se prosadil v první sérii rychlou střelou i v rozhodující šesté efektní kličkou.

O Vladimírovi se říká, že je v této individuální dovednosti mistr, ale třeba proti Martinu Vojtkovi se mu prý dřív nedařilo. "Vzpomínám si, že když jsem nastupoval proti Kokinovi, tak jsem neuspěl," prohlásil k brankářské legendě Třince. Ohledně nájezdů se trenéři drží zkrátka a nechají práci čistě na hráčích. "Trenéři to nechávají čistě na nás a vybírají sami. Řekli Vláďo, jeď. Věděli jsme, že hezký gól to nebude. Hlavní je, že nám důvěřovali a jsem rád, že jsme to splnili."

Vůbec poprvé v této sérii i celém play off tak nerozhodla základní hrací doba ani prodloužení. Oceláři počtvrté z šesti letošních vítězství zdolali soupeře v těsné bitvě o jeden jediný gól. "Všichni viděli, že to v domácích dvou semifinále bylo podobné, jak s Vítkovicemi. Bude to urputné i dál. Rozhodnou maličkosti, jeden gól. Série je teď ale 2:0, a to je jediné, co nás zajímá," tvrdí Svačina.

Řeč přišla také na kouzelníka Ondřeje Kacetla, který i ve druhém zápase série Bruslaře vynuloval. "Káca vychytal dvě nuly, hrál famózně. My mu musíme pomáhat, protože gólů moc nepadne." Rodák z Kopřivnice na začátku sezony hrál ve Vítkovicích, později se přesunul do partnerského Frýdku-Místku, teď vydřel Ocelářům druhý bod. "Je to jak z pohádky. Jsem vděčný, že tu jsem. Chci si to užít, co nejdéle. Uděláme vše pro to, ať jsme úspěšní až do konce," prohlásil sebevědomě.

A co čekat v Mladé Boleslavi? "Každý útok začíná v obraně. Budou rozhodovat maličkosti a bude to boj. Musíme hodně pomáhat brankáři," uzavírá Vladimír Svačina.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary