MISTR 2023/2024

Střelec Růžička: O mně to nebylo, dva body bereme

15.10.2023 · Ondřej Kuchař
Trpělivý výkon, urputná přetahovaná. Jen dva góly za 65 minut hry. Takový byl zápas Ocelářů na jihu Čech. Motor vzdoroval, bitvu o čtvrté místo tabulky Tipsport extraligy však nakonec v neoblíbených nájezdech urval Třinec. Hned třikrát se na souboj s českobudějovickým gólmanem Dominikem Hrachovinou vydal Martin Růžička. Dvakrát uspěl, vystřelil výhru a druhý bod!

„Těžký zápas. Udělali jsme jednu chybu ve středním pásmu a byli jsme za ni potrestáni. Nakonec jsme rádi, že jsme ten extra bod urvali. Byla to bitva, moc šancí nebylo. Jeli jsme sem s tím, že chceme hrát dobře zezadu, že nechceme otevírat hru. Motor má kvalitní tým, nebezpečné útočníky,“ sypal ze sebe po utkání útočník Martin Růžička.

Už v základní hrací době se postaral o jediný gól Ocelářů, kdy využil skvělé přihrávky Daniela Voženílka. Střelecké představení pak vyšperkoval v nájezdech.

Poprvé se na Hrachovinu rozjel na konci páté série. Nad sebou měl meč - pokud chtěl odvrátit prohru a konec utkání, musel dát. Krásným bekhendovým blafákem to zvládl. „Byla to výzva. Když nedáš, zápas skončí. Člověk se na to soustředí ještě o něco víc. Jsem rád, že jsem to ustál a odvážíme dva body,“ přidal Růžička.

Podruhé střelou mezi betony neuspěl, aby však následně v osmé sérii vyrazil na gólmana Motoru potřetí a přesnou ranou na vyrážečku vystřelil Ocelářům vítězství.

V minulé sezoně jel přitom Růžička celkem čtyři nájezdy, proměnil jediný. Nyní si během jednoho duelu bilanci z uplynulého ročníku vylepšil. Třinečtí zvládli neoblíbené nájezdy, v nichž mají dlouhodobě negativní bilanci. Vždyť v předešlé sezoně je nevyhráli ani jednou. Poslední nájezdový triumf v základní části se datuje na 6. březen 2022! Černá série skončila až nyní v Českých Budějovicích.

„O mně to dnes ale nebylo. Mazi chytal skvěle, kluci na oslabeních zblokovali spoustu střel. Fakt to nebylo o mně, i když mě samozřejmě těší, že jsem mohl týmu pomoct k výhře,“ dodal nejproduktivnější hráč v historii klubu.