MISTR 2023/2024

Staršímu dorostu jde o postup do finále, musí dvakrát porazit Písek

25.03.2013 · Daniel Ježek
Semifinálová série mezi Třincem a Pískem pokračuje. V úvodním duelu se radovali Jihočeši, další zápasy hostí třinecká Werk aréna. Druhé klání série je na programu v úterý od 17 hodin, případný třetí duel o den později ve stejnou dobu. Přijďte podpořit starší dorostence v boji o postup do finále!

Play-off extraligy staršího dorostu pokračuje semifinálovými boji. Série mezi vítězem základní části, Oceláři Třinec, a devátým týmem po dlouhodobé fázi soutěže, IHC Písek, zatím přináší vyrovnaný hokej. Úvodní utkání musely rozhodnout až nájezdy, v nich se radovali mladíci z Písku. Série se tedy za stavu 0:1 z pohledu Ocelářů přesouvá do Werk arény, kde oba týmy sehrají druhý a případně třetí zápas semifinále.

IHC Písek

Jihočeši, kteří v základní části obsadili deváté místo, zatím neprocházejí vyřazovací fázi s takovou lehkostí, jak Oceláři. Tým trenéra Romana Heindla zatím absolvoval plný počet sedmi utkání. Písečtí nejprve v osmifinále vyřadili Kladno, ve čtvrtfinále pak na jejich holích skončili dorostenci Vítkovic.

Také do semifinálové série s Třincem se Písku povedl lepší vstup. Po vítězství 4:3 v nájezdech jsou Jihočeši jediné vítězství od postupu do finále. „Dnešní utkání se neslo v duchu play-off. Chtěl bych pozdvihnout výkon celého mužstva, hlavně brankáře Pechka. Dnešní divácká podpora byla opět fantastická a našim divákům patří také velké díky. Byli naším šestým hráčem,“ zhodnotil první klání série kouč Heindl.

Další zápasy už ale uvidí třinecká Werk aréna. Jak se hráčům Písku povede popasovat se s touto situací, na to odpoví další duely semifinále.

Z kabiny Ocelářů

Tým kouče Reného Muchy v prvním klání semifinálové série vůbec poprvé v letošním play-off poznal příchuť porážky. Starší dorostenci s lehkostí přešli přes osmifinále i čtvrtfinále, úvodní klání, hrané v Písku, ale bylo nad jejich síly. Byť si Slezané dokázali vybudovat dvoubrankové vedení, z vítězství se nakonec radovali domácí hráči, kteří uspěli v nájezdové loterii.

“Dnes jsme si zápas prohráli sami. Po gólu na 2:0 jsme neudrželi koncentraci a dostali jsme rychlou branku. Písek pak ještě vyrovnal. Gól na 3:2 zapříčinila individuální chyba. Jsem rád, že jsem ještě dali branku na 3:3, ale pak se k nám štěstíčko otočilo zády. Nastřelili jsme párkrát tyč. V nájezdech už je to loterie.,“ řekl po nepovedeném duelu třinecký lodivod.

Oceláři ale neskládají zbraně. V úterý je čeká první domácí duel série, kde jsou hráči s dráčkem na prsou k nezastavení. V dosavadních dvou zápasech, hraných mezi mantinely Werk arény, zvítězili shodně 3:1. „Letos máme s dorostem nejvyšší ambice. Základní část jsme vyhráli s obrovským náskokem a v play-off to chceme potvrdit. Naším cílem je titul," burcuje nejproduktivnější člen kádru staršího dorostu, Marek Růžička.

Dosavadní zápasy série

První duel této série sehráli oba soupeři na ledě píseckého Zimního stadionu. Oceláři si dokázali vybudovat dvoubrankové vedení, domácí ale nesložili zbraně a v závěru druhé třetiny smazali své manko. V úvodu závěrečné periody se Písek zásluhou trefy Volfa dostal do vedení, za dvě minuty ale srovnal Ocelář Ondřej Kovařčík. Vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby. Utkání pokračovalo prodloužením, v něm mohli o třineckém vítězství rozhodnout Růžička či Motloch, oběma ale ke gólu chyběl kousek. O vítězi nakonec rozhodly nájezdy, jako jediný se prosadil domácí Hřebíček, čímž zajistil Písku první výhru v sérii.

24. března: IHC Písek – HC Oceláři Třinec 4:3 sn (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 37. Dudák (Hřebíček), 39. Březina (Volf L., Hřebíček), 42. Volf L. (Hanus), rozh. náj. Hřebíček – 8. Motloch (Pěnčík), 36. Kofroň (Kovařčík, Kasala), 44. Kovařčík (Trčka)

Sestava Písku v prvním zápase: Pechek – Hřebíček, Červinský, Hanus, Volf J., Hájek, Koutenský, Sýbek, Schwamberger, Točík, Šuhaj, Dudák, Březina, Vlk, Suchan, Marcilis, Duchoň, Skala, Volf L.

Sestava Třince v prvním zápase:  Svoboda – Heider, Walaski, Stránský, Pisarik, Zahradníček, Mičulka, Bartoň, Cienciala, Trčka, Kasala, Kovařčík O., Kofroň, Jašek, Růžička, Motloch, Pěnčík, Christov, Pala, Lorek .

Vzájemné zápasy v základní části

26. ledna: IHC Písek – HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Schwamberger, 41. Šuhaj (Schwamberger) - 8. O. Kovařčík (Kofroň, Walaski), 26. Stránský, 28. Heider (M. Kovařčík), 33. Růžička (Zahradníček, Kovařčík M.).

2. března: HC Oceláři Třinec – IHC Písek 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 8. Kovařčík O. (Růžička, Heider), 13. Motloch, 35. Kovařčík M. (Růžička), 43. Lorek (Pala), 45. Kovařčík O. (Cienciala), 58. Motloch (Zahradníček), 58. Pěnčík (Christov, Motloch).

O zápasech

Hrací den: 2. semifinále play-off Extraligy staršího dorostu
Termín utkání: úterý, 26. března 2013, 17:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec