MISTR 2023/2024

Starší dorost buší na semifinálovou bránu, otevře ji už ve středu?

19.03.2013 · Daniel Ježek
Poté, co starší dorostenci zvítězili v prvním klání čtvrtfinále 5:3, se série Třinec - Mountfield přesouvá za příznivějšího stavu pro Oceláře do třinecké Werk arény. Ve druhém zápase čtvrtfinále mohou mladí Oceláře zpečetit svůj postup mezi nejlepší čtveřici. Utkání začíná od středečních 12 hodin, přijďte podpořit třinecké hráče!

O postup do semifinále nebude ve středu 20. března usilovat jen Áčko Ocelářů, postup mezi nejlepší čtveřici si mohou zajistit také starší dorostenci. Ti sehrají druhý duel čtvrtfinálové série s Mountfieldem České Budějovice mezi mantinely Werk aréně od středečních 12 hodin. V případě vítězství si mladí Oceláři zajistí postup do semifinále a jistotu zisku cenného kovu. Přijďte podpořit starší dorostence v boji o postupové vítězství!

Mountfield České Budějovice

Budějovičtí dorostenci podávali v základní části kolísavé výkony. Výhry střídaly prohry, nakonec to mladým českobudějovickým hráčům vyneslo jedenáctou příčku tabulky. Za lídry z Třince hráči od jihočeských rybníků zaostali o rovných 35 bodů.

Ani play-off zatím není pro Mountfield procházka růžovým sadem. Budějovičtí nejprve v prvním duelu osmifinále přehráli brněnskou Kometu, po přesunu do moravské metropole ale obdrželi těžký direkt a druhý zápas prohráli 2:6. O postupujícím tedy rozhodovalo třetí utkání. V něm se svěřenci trenéra Jana Trummera semkli a po bojovném výkonu vyhráli 4:1.

Ve čtvrtfinále se ale Mountfieldu doma vůbec nedařilo. Budějovičtí v prvním klání rychle nabrali dvougólové manko, to sice dokázali do třetí periody smazat, na vítězství už ale nedosáhli. Mountfield tedy do Třince přijíždí ve velmi svízelné situaci. Pokud si starší dorostenci chtějí prodloužit sezónu, musí v Třinci vyhrát oba duely.

Z kabiny Ocelářů

Mladí Oceláři suverénně ovládli dlouhodobou část extraligy staršího dorostu. Ve čtyřiačtyřiceti zápasech svěřenci trenéra Reného Muchy posbírali plných 105 bodů a se šestnáctibodovým náskokem ovládli celý extraligový peloton. Nutno ještě podotknout, že starší dorostenci byli střelecky nejpotentnějším týmem, konta svých soupeřů zatížili neskutečnými 224 brankami.

Neméně suverénním způsobem proplouvají Slezané také vyřazovací fázi extraligy. V dosavadních třech utkáních ani jednou nepoznali příchuť prohry. V osmifinále nejprve vyřadili Pardubice (2 zápasy – výsledky 4:0 a 3:1 pro Oceláře). Ve čtvrtfinále družina kouče Muchy narazila na jihočeský Mountfield a také do této série vstoupila úspěšně. Třinečtí v Budvar aréně zvítězili v poměru 5:3, ve středečním klání tedy mohou rozhodnout o svém postupu do semifinále.

Dosavadní zápasy série

První duel této série sehráli oba soupeři na ledě budějovické Budvar arény. Oceláři se dostali velmi rychle do vedení, to později navýšili. Domácí hokejisté se ale nevzdali, ve druhé periodě snížili a v závěrečné třetině dokonce srovnali krok. O vítězství pro ocelářské barvy rozhodla šestapadesátá minuta, kdy se prosadil Adam Kofroň. Pojistku při budějovickém power-play ještě přidal Marek Růžička.

18. března: HC Mountfield Č. Budějovice – HC Oceláři Třinec 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Samohejl (Ruda), 37. Prokeš (Pašek), 46. Smejkal (Prokeš, Pašek) – 2. Růžička (Jašek, Pisarik), 11. Kovařčík (Ciencala, Kofroň), 29. Christov (Pisarik), 56. Kofroň (Růžička), 60. Růžička (Pěnčík).

Sestava Mountfieldu v prvním zápase: Sova - Kutiš, Břečka, Žáček, Kadlec, Malovec, Piegl, Matoušek, Klimecký - Rob, Smejkal (21. - 31. Vácha), Ruda - Krátoška, Prokeš, Pašek - Samohejl, Koupal, Suchánek - Šafář, Michálek.

Sestava Třince v prvním zápase:  Svoboda - Ciencala, Heider, Pisarik, Mičulka, Stránský, Zahradníček, Bartoň, Walaski - Růžička, Kovařčík, Christov, Pěnčík, Kofroň, Trčka, Motloch, Kasala, Pala, Jašek, Lorek.

Vzájemné zápasy v základní části

25. ledna: HC Mountfield Č. Budějovice – HC Oceláři Třinec 4:6 (0:3, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Smejkal (Ruda), 30. Malovec (Koupal), 36. Malovec (Matoušek), 49. Ruda (Piegl, Smejkal) - 5. Kovařčík O. (Pěnčík), 7. Pěnčík (Kasala), 20. Kovařčík M. (Kofroň), 32. Motloch (Pěnčík), 53. Růžička (Bartoň), 60. Kovařčík O. (Poruba).

1. března: HC Oceláři Třinec – HC Mountfield Č. Budějovice 7:8 pp. (2:4, 2:2, 3:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Kovařčík O. (Kovařčík M.), 15. Christov (Motloch), 24. Kovařčík M. (Kasala, Kovařčík O.), 25. Růžička (Pala), 43. Růžička, 49. Jašek (Růžička), 59. Jašek - 5. Ruda (Roth), 5. Kutiš (Prokeš), 11. Samohejl (Vácha, Suchánek), 14. Rob (Smejkal), 28. Rob (Ruda), 40. Žáček (Prokeš), 58. Rob (Ruda), 63. Žáček (Smejkal).

O zápase

Hrací den: 2. čtvrtfinále play-off Extraligy staršího dorostu
Termín utkání: středa, 20. března 2013, 12:00
Místo utkání: Werk aréna, Třinec