Stanislav Hudec litoval časté hry v oslabení. Bod je pro nás zlatý, říká

09.10.2011 · Adam Sušovský
Dlouho tahali za kratší konec, Sparta byla na koni, přesto Oceláři vezou z Holešovic bod. Třinecké znovu zachránila třetí třetina, ve které dokázali zatlačit soupeře a v závěru dotáhnout utkání alespoň do prodloužení. "Bod je pro nás zlatý, vždyť jsme hráli pořád v oslabení," řekl po duelu obránce Stanislav Hudec.

Takový nástup si Třinec do utkání zřejmě nepředstavoval. Sparta na soupeře vlétla, prakticky celé dvě třetiny byla lepším celkem a po 40 minutách zaslouženě vedla 2:1. "Bylo to moc těžké. Myslím, že bylo vidět, že nám chybí zranění hráči. Zkušenosti Bonka nebo Semana se jen tak lehce nahradit nedají," hodnotil utkání pro naší redakci Stanislav Hudec, který zároveň ocenil, stejně jako trenér Pavel Marek na tiskovce, obrovskou vůli a bojovnost mužstva.

"Museli jsme to dotahovat bojovností, jenže jsme hráli pořád v oslabení. Když se na to dívám zpětně, bod má pro nás dnes cenu zlata," uznal Hudec, který se dnes do statistik zapsal i jednou vstřelenou brankou, když minutu před koncem první třetiny z ojedinělé akce vyrovnával na 1:1.

Nápor domácího celku gradoval při druhé vedoucí brance, pak se ale začala hra vyrovnávat a Oceláři začali být nebezpeční. Vzkříšení slezského celku ale přišlo až v závěrečné třetině. "Do té doby jsme nehráli skoro vůbec 5 na 5, pořád jsme se bránili a bylo to pro nás moc těžké," soudil slovenský obránce o prvních dvou periodách.

"O přestávce jsme si řekli, že už musíme zabrat. Chyběl nám jeden gól, věděli jsme, že se nám v posledních třetinách daří. Prostě jsme do toho šli po hlavě," prozradil recept Třince k zisku bodu. A recept skutečně platil. Oceláři do poslední dvacetiminutovky vlétli jako vyměnění a Spartu svírali místy v drtivém tlaku. Vyrovnání ale přišlo až v závěru utkání, když se nezvykle tečí prosadil kapitán Peterek.

Sparta v tu chvíli byla na kolenou a Oceláři tři minuty před koncem dostali možnost hrát přesilovou hru. V ní soupeře drželi v těsných kleštích, domácí nebyli schopni vyhodit puk ven ze třetiny, velké šance ke vstřelení branky se ale Třinci proměnit nepovedlo.

"Přesilovky v závěru je skutečně škoda. Tam to volalo po další brance a možná i po vítězství. V tu chvíli jsme byli lepší, ale chyběla nám šťastnější střelba, možná nějaký odraz. Škoda, pak už to bylo vabank. Nájezdy se nám tolik nedaří," pokrčil závěrem rameny třinecký obránce.