Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Soupeře přestřílíme, ale je to k ničemu, konstatuje Lukáš Zíb

21.10.2011 · Martin Stebel
Můj dům - můj hrad. Tento okřídlený slogan v případě třineckých hokejistů letos neplatí. Ani druhé domácí střetnutí Ocelářů v tomto týdnu nedopadlo podle optimálního scénáře. Libereckým Bílým Tygrům podlehli vinou nepovedené koncovky druhé třetiny 3:4. K tradičnímu pozápasovému hodnocení jsme si tentokrát pozvali obránce Lukáše Zíba.

Výsledek utkání pro vás určil nepovedený závěr prostřední periody...

Raději bych hodnotil celý zápas, než pouze tu zpackanou pětiminutovku. Myslím, že mohu mluvit i za ostatní kluky, když řeknu, že zápas nebyl z naší strany vůbec špatný. Soupeře jsme přehrávali, dokázali jsme je zatlačit, jen ta žalostná koncovka... V letošní sezoně jsme už na domácím ledě měli několik zápasů v tomto duchu. Máme více ze hry a poté smolně inkasujeme a utkání dostane zcela jiný rozměr.

Mnohdy vás dokáže psychicky nahlodat poměrně lacině inkasovaná branka...

Asi to tak bude. Máme tlak, vytváříme si šance a zasloužili bychom si dát gól, ale naopak snadno inkasujeme. Obecně se dá tvrdit, že takové branky vás mrzí nejvíc. Chvíli trvá, než se oklepeme a dostaneme se znovu do zápasového tempa.

Vraťme se ještě k druhé liberecké brance. Jak ten nešťastný okamžik vypadal tvým pohledem?

Jel jsem pro nahozený puk a z mého pohledu to nejprve vypadalo bezpečně. Domníval jsem se, že kotouč mám pod kontrolou, ale nebylo tomu tak. Hráč soupeře tam byl dřív a nestačil jsem zareagovat. Je to moje chyba. Brankáře to asi pořádně překvapilo. Těžko se o tom mluví.


Čím si vysvětluješ fakt, že doma od začátku sezony relativně zbytečně ztrácíte body?

Jak už jsem jednou zmínil, nemyslím si, že doma hrajeme špatný hokej. Soupeře jsme rovněž dnes větší část střetnutí přehrávali. Chyběla jen větší rozvaha a přesnější muška. Kdybychom znali lék, tak neopakujeme stále stejné chyby. Nedokážeme využít velké šance a v tom je asi náš hlavní problém. Možná chybí větší důraz v koncovce. Chce to dávat víc gólů, které jsou upracované než branky, které jsou vypracované.

Dnes poprvé chytal mladý Pavel Francouz. Překvapila tě jeho nominace do zápasu?

Přišel do týmu začátkem týdne, dal bych mu asi víc času na adaptaci do nového prostředí. Peter Hamerlík teď odchytal mnoho zápasů v řadě a potřeboval trochu odpočinku. Trenéři chtěli vyzkoušet tuhle záložní variantu. Martina Vojtka už nemusejí testovat. Určitě není snadné hned poprvé nastoupit v novém klubu, byl nucen hrát v novém systému. Myslím ale, že Pavel si vedl dobře.