Sezóna 2009/10 je u Ocelářů minulostí

01.04.2010 · Martin Stebel
Čtvrteční odpoledne bylo v třinecké Werk aréně ve znamení loučení, ale taky pohodové nálady. Hokejoví Oceláři zorganizovali setkání pro své věrné příznivce a nachystali pestrý doprovodný program. Několik stovek fanoušků tak využilo možnost vidět své oblíbence z hokejových kolbišť.

Celou akci odstartoval tradiční moderátor Marcel Čmiel, který přítomné seznámil s programovým rámcem celé akce. Poté už na ledovou plochu nastoupili zástupci jednotlivých tříd, kteří z rukou patronů převzali ocenění. Pro mladé Oceláře bylo do budoucna jistě povzbudivé a motivační slyšet gratulaci od takových hvězd jako Balej, Bonk, Duba nebo Peterek.

V další části programu prezentovaly své umění roztleskávačky a k vidění taky bylo vzájemné střetnutí třineckých přípravek. Na ledě se poté za hudebního doprovodu proháněly mladé krasobruslařky. V divácké soutěži měli fanoušci za úkol trefit během patnácti vteřin do sítě stejný počet kotoučů.

Dovednostní soutěže probíhaly v namíchaných družstvech složených z hráčů "A" týmu a členů fanklubu. Disciplíny jako štafeta, slalom či kozáček vpřed, častokrát vyvolaly úsměv na tváři nejen samotných aktérů ledové show, ale i přítomného obecenstva.

Pro mnohé příznivce však byla zlatým hřebem podvečera autogramiáda. U podpisového stolečku se tvořily fronty a hokejisté si na fanouškovský nezájem rozhodně stěžovat nemohli. Jak nám řekl nejproduktivnější hráč sezóny Ladislav Kohn, tyto akce má v oblibě: "Určitě je příjemné setkat se s našimi fanoušky. Během sezóny cítíme jejich podporu a je třeba jim poděkovat. Přišlo dost lidí, což mně velmi těší," uvedl usměvavý forvard.

Dovednostních soutěží na ledové ploše se zúčastnil i lotyšský reprezentační bek Janis Andersons: "Byla to povedená akce, hezky jsem se pobavil a pokecal s fanoušky. Docela mně mrzí, že sezóna pro nás tak brzy skončila, ale zase budu mít více času na přípravu v lotyšské repre. Už příští týden odjíždím na kemp před mistrovstvím světa," prozradil své plány pro nejbližší dny.

Patnáctý extraligový ročník byl tedy uzavřen a nezbývá než vyjádřit přání, aby následující sezóna nabídla třineckým fanouškům více pozitivních okamžiků.

Fotografie ze závěrečné show si můžete prohlédnout zde.