Série pokračuje od 18:10, zužitkují Oceláři mečbol?

04.03.2012 · Daniel Ježek
Od konce včerejšího duelu uplyne pouhých dvaadvacet hodin a Werk aréna zažije další střetnutí předkola. Čtvrtým kláním dnes pokračuje série mezi Třincem a Zlínem. Po včerejšku jsou blíže k postupu domácí Oceláři, kterým chybí jediná výhra. Duel začíná v 18:10, nenechte si ho ujít!

Včerejší duel

HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Třinečtí včera jasně dominovali a dokráčeli k zasloužené výhře. Zlomovým momentem klání byl časový úsek v rozmezí 25. až 29. minuty. Oceláři nejprve, zásluhou branky Miloslava Hořavy ve vlastním oslabení, odskočili do dvoubrankového vedení. Na to ještě stačil zareagovat Melenovský, který ale později nabídl Slezanům přesilovku. V té se bombou od modré prosadil Lukáš Zíb.

Branky a nahrávky: 19. Hořava (Klouček, Polanský), 25. Hořava (Kůrka), 29. Zíb (Hrabal, Varaďa), 37. Peterek (Hrabal, Adamský), 49. Kůrka (Varaďa, Bonk), 59. Zíb (Peterek, Kůrka) - 28. Melenovský (Čajánek), 60. Čajánek (Leška, Holík).

Miloslav Hořava: Musíme hrát stejně jako minulý zápas.

Ocelářům se po dlouhé době podařilo nastřílet Zlínu větší počet branek, dvě z nich zaznamenal Miloslav Hořava. Dá se tedy mluvit o střeleckém procitnutí? „To ukáže až další zápas, bylo by výborné, kdyby to dopadlo stejně,“ sdělil třinecký forward po včerejším duelu. Třinecké ale dnes nečeká snadný úkol. Zlínští zcela určitě již na včerejší duel zapomněli a do dnešního měření sil nastoupí s čistou hlavou. Výhodou pro Třinec ale bude domácí prostředí. „Vždycky je lepší hrát doma, před vlastním publikem. Včera přišlo hodně lidí, kteří výborně fandili. Bylo to parádní,“ vysekl Hořava poklonu třineckému publiku. Pro oba celky to bude čtvrtý zápas v pěti dnech, Hořava ale o úbytku sil nechtěl ani slyšet. „My máme dobré čtyři pětky, takže se to protočí a šetříme síly. Jen nesmíme produkovat tolik faulů a vše bude pořádku,“ konstatuje rodák z Kladna. Dnes je nový den, nový zápas, jaký styl hry bude na Zlín platit? „Musíme hrát stejně jako včera. Musíme vycházet z dobré obrany a taky hodně střílet, aby tam něco napadalo,“ dodal Miloslav Hořava.

Martin Hamrlík: Na včerejšek jsme zapomněli, dnes se začíná od nuly.

Zlínští sice jasně prohráli, ani z daleka ale neskládají zbraně a jdou bojovat o vyrovnání a návrat série na led stadionu Luďka Čajky. „My už jsme na včerejší střetnutí zapomněli, příště se začíná zase od nuly. Já si ke konci dokonce přál, aby dali ještě více branek, aby se vystříleli. Už několikrát jsem zažil debakl a na další den nic. Tohle bych si moc přál,“ netajil Hamrlík své přání. Otázkou ale zůstává, co tak vysoký počet inkasovaných branek udělá s psychikou brankáře Horčičky, který šest puků za svá záda pustil naposledy v listopadu loňského roku. „Luboš Horčička je natolik zkušený, že se s tím dokáže vyrovnat. Včerejší duel hodí za hlavu a bude chytat opět skvěle,“ dodal stabilní člen zlínské defenzívy.

O utkání

Čtvrté měření sil mezi Třincem a Zlínem je na programu již dnes, utkání začíná od televizních 18:10. Podaří se Ocelářům poslední krok, který je dělí od čtvrtfinále? Nebo se budou radovat Ševci a série se přestěhuje zpět do Zlína? Na tyhle ale i jiné otázky odpoví večerní utkání!