Růžička: Víme, kde je chyba a zlepšíme to

10.12.2023 · Adam Sušovský
To byla divočina! Oceláři se vracejí domů z Plzně s prázdnou, ale o zápase se bude ještě dlouho mluvit. Bitva plná obratů, emocí a také s jedním historickým zápisem. Přestože Třinec prohrál 4:5 a jede domů bez bodu, Martin Růžička má v kapse další fantastický milník. V historické tabulce střelců nejvyšší soutěže se posunul na páté místo.

Jak bys zhodnotil zápas v Plzni, ve kterém Oceláři 0:3 prohrávali, pak 4:3 vedli, ale nakonec jedou domů bez bodu?

Zajímavý zápas to byl a my asi v hlavě nebyli připraveni na začátek. Nabrali jsme manko, i přesto ukázali, že sílu na to vyhrát máme, jenže jsme si to pak ve třetí třetině nechali zase utéct. Víme, kde je chyba a věřím tomu, že to do příště napravíme.

Co se stalo s týmem ve druhé třetině, kdy jste čtyřmi góly zaznamenali jeden z největších obratů v sezoně?

My jsme si něco k první třetině řekli v kabině a já jsem rád, že jsme to pak ukázali na ledě. Když děláme to, co dělat máme, mají a budou to s námi mít všechny týmy těžké.

Zápas zároveň provázely velké emoce, máš k nim nějaké vysvětlení?

Oba týmy chtěly vyhrát, pak v tom emoce jsou. Vyplynulo to ze hry, hrálo se nahoru - dolů, pracovala hlava. Bylo to tak, jak bylo. My bychom tak ale hrát neměli, musíme se z toho poučit.

Televizní komentátor spekuloval, jestli si se soupeřem vůbec po zápase podáte ruce...

Zas tak hrozné to nebylo, alespoň za mě, abychom odešli do kabiny bez pozdravu se soupeřem.

Svým gólem na 3:3 jsi dnes definitivně poskočil na páté místo v historické tabulce kanonýrů, dělá ti alespoň tenhle fakt po dnešním výsledku radost?

Radost mám, nebudu říkat, že ne. Ale já to říkám vždycky, tyhle věci asi docením víc po kariéře. Teď to úplně tak nevnímám.