MISTR 2023/2024

Růžička: Hráli jsme výborně přesilovky i oslabení

27.10.2023 · Adam Sušovský
Oceláři znovu vítězí! V pátek na svém ledě porazili Plzeň 4:1 a měli velkou radost z výkonu speciálních formací. Klíč k výhře totiž znamenal úspěšné přesilovky. Jednu z nich proměnil také útočník Martin Růžička, který v utkání překonal metu 600 bodů v základní části nejvyšší české soutěže. "Nikdy bych si nepomyslel, že tolik bodů budu mít," říkal třinecký lídr po utkání v rozhovoru s novináři.

Rozhodla druhá třetina a skvěle zvládnuté přesilové hry?

Asi jo, dnes se nám speciální týmy povedly. Hráli jsme výborně přesilovky i oslabení. Pomohli jsme si díky nim nejprve vytvořit náskok a pak ho i v oslabení ubránit. Ve třetí třetině jsme si výsledek pohlídali.

Ve druhé třetině jste využili dvě přesilovky během pěti minut a vypracovali jste si klíčový náskok. Přitom přesilovky byly v kabině téma, až dosud Třinci nešly tak jako v předchozích sezonách, že?

Jsme za to rádi. Říkáte dobře, že naše čísla nejsou taková jako dřív. Mluvili jsme o tom před zápasem, hledali různá řešení a dnes nám to tam napadalo. Snad to takhle půjde i dál.

Co jste změnili?

Měli jsme víc variant, jak chceme přesilovky hrát. Týmy na nás reagují, já nakonec střílel zprostředka a ne z levého kruhu.

Taky jsi musel zpracovávat puk ze vzduchu, to je nacvičená věc?

Snažil jsem se, i když člověk samozřejmě neví, jestli se mu to povede. Puk naštěstí nebyl moc rychlý a povedlo se mi to.

Už jsi naznačil, že jsi střílel ze středu pásma. Byl to rozdíl oproti tvé standardní pozici?

Je to trošku jiná pozice. Pro mě bylo hlavní, abych netrefil prvního hráče. To se povedlo, a pak už tam byla dobrá clona před brankářem.

Máš 601 bodů v základní části, překonal jsi další jubileum. Co pro tebe tohle číslo znamená?

Já si toho hrozně vážím a nevím, co víc bych k tomu řekl. Nikdy v životě bych si nepomyslel, že jednou tolik bodů budu mít. Děkuji všem spoluhráčům, vedení, trenérům...

Víš, kdo v extralize má bodů nejvíc?

Viktor Hübl?

Přesně tak. Bodů má 840, doženeš ho?

K tomu se nebudu vyjadřovat, to jsou těžké otázky. (úsměv) Ale jsou to neuvěřitelná čísla, klobouk dolů před ním za to, co v Litvínově dokázal.