Rozhodly maličkosti, smutní Miloš Roman

04.04.2021 · Daniel Ježek
Druhé semifinále nabídlo opět vyrovnanou bitvu, tentokráte se šťastnějším koncem pro Mladou Boleslav. Oceláři tak nedokázali navázat na první vítězství a poprvé v play off padli. Utkání hodnotí slovenský útočník Miloš Roman, který se snažil najít příčiny nedělního nezdaru.

Jak hodnotíš druhé semifinále?

Soupeře určitě nakopl první gól, kdy se jim povedlo vyrovnat na 1:1. Pak měli ještě pár brejků, kdy se dostali do přečíslení. Tohle si musíme v dalších utkáních pohlídat a hrát více zodpovědně. Musíme se také více tlačit do brány, jít si pro góly.

Co se z vašeho pohledu změnilo oproti prvnímu utkání?

Nechtěli jsme nic měnit. Snažíme se hrát takticky zodpovědně, pořádně se připravit na Mladou Boleslav jako tomu bylo před prvním utkáním. Rozhodly maličkosti a taktické chyby. Musíme hrát zodpovědně celých šedesát minut, být trpěliví.

V závěru jste se fauly připravili o možnost power play.

Na tohle je třeba si dávat pozor, každé vyloučení ubírá síly a může rozhodnout utkání. Nedokážu říct, z čeho ty fauly vyplynuly. Podobné souboje byly v celém utkání, musíme udržet chladnou hlavu a nepodléhat tomu.

Třetí gól hostů padl z ofsajdu, zaznamenali jste to?

Tohle slyším poprvé, vůbec jsem si toho nevšiml.

Co říkáš na parádu Jacka Rodewalda?

Byla to krásná individuální akce, kdy si to Jack zpoza brány dal mezi nohy a krásně zakončil. Je to hodně šikovný a kreativní útočník, který se rval o NHL, což určitě není žádná náhoda. Má to v sobě, dokáže být v těchto situacích kreativní.

Co se dá čekat od odvet v Mladé Boleslavi?

Začíná se zase od nuly, je to vyrovnaná série. Na další utkání se poctivě připravíme a budeme chtít v Boleslavi uspět.

HC Motor České Budějovice