Roman: Ubránili jsme bod, ale koukáme dál

06.04.2023 · Adam Sušovský
Uff, to byly nervy! Až do posledních vteřin Oceláři čelili velkému tlaku favorita série, s přispěním obrovské obětavosti a skvělých zákroků Ondřeje Kacetla ale defenzíva obhájců titulu vydržela. Třinec vede 2:1, ale v pátek je nový den. „A my musíme hrát lépe,“ říká Miloš Roman.

„Bylo to ubojované,“ prohlásil Miloš Roman po třetím semifinále, ve kterém se Oceláři ujali vedení v sérii 2:1 na zápasy. „Pardubice měly velký tlak, ale nám se to podařilo ubránit, ve třetí třetině jsme dali gól na 2:1 a ubojovali jsme to až do konce,“ řekl slovenský reprezentant.

Pardubicím v Třinci nestačila ani dvojnásobná střelecká převaha, Oceláři zase hráli to, co potřebovali k úspěchu. Hokej založený na propracované defenzivě a velké efektivitě směrem dopředu. Vyloženě ouvej jim bylo až v závěru, kdy za stavu 2:1 Pardubice hrály pár minut před koncem i přesilovou hru.

„Hlavně ve čtyřech to bylo náročné, ale měli jsme obrovskou motivaci zápas ubránit. Všichni padali do střel, Káca nás podržel, když to bylo třeba,“ řekl Roman.

„V pátek se ale hraje znova od 0:0, takhle se teď na to musíme dívat,“ odmítl Roman slavit vítězství moc dlouho. „Už je před námi další zápas. Máme bod, ale série bude ještě dlouhá a my koukáme jen dopředu. Musíme hrát lépe než ve čtvrtek."