Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Předem jsem tušil, co v nájezdu udělám, tvrdí Radim Matuš

28.03.2015 · Martin Stebel
To byl hokej - to byli Oceláři! Úvodní duel semifinále zvládli hráči zpod Javorového na podtrženou jedničku, pražskou Spartu zdolali "tenisově" 6:2! Na porážce hostujícího mužstva se podílel prvním gólem RADIM MATUŠ, který začátkem druhého dějství efektním způsobem proměnil trestné střílení.

Radime, máte první bod série. Oceláře za dnešním triumfem nastartovala vaše branka...

Jsem hrozně rád, že se mi podařil první gól semifinále, protože nájezdy nikdy nejsou lehké. Byl začátek třetiny, proto byl dobrý led, bekhendové zakončení se nabízelo. Už předem jsem věděl, co udělám, zkusil jsem kličku do bekhendu. Mám to natrénované ještě z první ligy (usmívá se).

Jak vypadal inkriminovaný okamžik před trestným střílením? Rozhodčí poměrně rychle zkřížil ruce nad hlavou...

Dostal jsem puk někde na modré čáře, viděl jsem, že bek je docela odstoupený. Šel jsem do brány, byl tam háček, odjel jsem do rohu a tušil, že asi bude nájezd.

Nájezdu však možná překvapivě nečelil Filip Novotný, ale "studený" Jaroslav Janus...

Všiml jsem si, že Sparta narychlo změnila gólmana, ale bylo to úplně jedno, kdo stojí v bráně. Dal jsem mu gól už minule na Spartě podobným stylem. Bylo to tehdy ze hry, ale v podobném duchu.Hosté vysoko prohráli, přesto se nabízí otázka, v čem byla dnes Sparta nebezpečná?

Sparta hraje podobným stylem jako my, hodně bruslí, dohrává souboje, je to fyzický hokej. Výsledek 6:2 je zkreslující, protože to byl dlouho vyrovnaný zápas.

Během utkání to na obou stranách možná až příliš jiskřilo...

Osobní střety asi pramenily z vývoje utkání, kdy Sparta prohrávala a možná cítila frustraci. Snažili se nás rozhodit, ale my jsme trochu čekali, že pokud budeme mít náskok, Sparta přitvrdí. Absolutně nás tím nepřekvapili.

Do potyček se většinou zapojovalo víc hráčů zároveň...

My jsme si už před zápasem řekli, že budeme bojovat jeden za druhého. Když vidíme rvačku, sjedou se tam všichni, co jsou zrovna na ledě a budeme se navzájem chránit.

V neděli je na programu druhá epizoda. Dá se předpokládat, že to může být trochu jiný příběh, snad ale se stejnou tečkou...

Jsme moc rádi za první bod, ale zítra se začíná od nuly, bude to nový zápas. Musíme teď dobře zregenerovat, dobře se najíst. Zítra do toho vletíme znovu a naplno!