Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Potřebujeme důraz, hrajeme příliš na krásu, všiml si Ladislav Kohn

18.09.2011 · Martin Stebel
Premiérové střetnutí nového ročníku nevyšlo Ocelářům podle představ. Třinec podlehl Brnu 1:3 a k obhajobě titulu tak vykročil levou nohou. K zápasovému hodnocení jsme si tentokrát pozvali ostříleného rutinéra Ladislava Kohna, jenž apeluje na zvýšení agresivity ve finální fázi.

Nelichotivou gólovou bilanci z přípravy se nepovedlo prolomit. I tentokrát bylo na vašich hokejkách patrné střelecké soužení...

Byli jsme dnes možná lepším týmem, ale je to k ničemu. Kometa byla efektivnější, proto vyhrála. Na počet šancí a na krásu se bohužel nehraje. Už v přípravě jsme měli problém s góly. Ani v obraně to dnes nebylo z naší strany zcela ideální. Když už se trápíme v útoku, musíme zlepšit aspoň defenzivní činnost.

Brno letos pomýšlí na výrazně lepší umístění než v minulé sezoně. Bylo znát, že se speciálně na mistry touží vytáhnout?

Nemyslím si, že se na nás nějak speciálně připravovali kvůli tomu, že jsme mistři. Hráli prostě svou hru. Divákům se jejich hokej nemusí zamlouvat, ale má to úspěch. Máme kvalitní mančaft a žádný tým nejde do zápasu s tím, že soupeře podcení. Jestli jsme mistři či ne, na tom vůbec nezáleží. Brno na tohle určitě nebralo ohled.


Výsledek mohl být pozitivnější, ale Třinec občas působil tak, že chce zanechat líbivý dojem na úkor větší efektivity...

Asi to byl náš dnešní hlavní problém. Herní projev není tolik důležitý, podstatný je vždy pouze výsledek. Nemůžeme hrát na krásu, ale musíme dávat třeba i ošklivé góly. Musíme se víc tlačit do brány. Nemůžeme spoléhat, že góly přijdou samy. Měli bychom to prostě ze všech sil dotlačit, je potřeba být důraznější před brankovištěm.

Proti Kometě jste si vytvořili relativně dost nadějných příležitostí, ovšem Hovi Jihomoravany výrazně podržel. Finský brankář musel čelit čtyřiceti střelám...

To je pravda, docela nás vychytal. Vytvořili jsme si poměrně mnoho vyložených šancí, ale bohužel na odražené kotouče jsme nestačili včas reagovat. Brno zaslouží pochvalu za to, jak poctivě hrálo do defenzívy. Mrzet nás může hlavně přesilovka pět na tři, kterou jsme v první třetině určitě měli využít...


Vaše početní výhody nebyly tak silnou zbraní jako ve vyřazovací části uplynulé sezony. V přesilovkách se asi lámal chleba dnešní konfrontace...

Souhlasím. Zápas byl dlouho na vážkách a pokud bychom některé přesilovky využili, utkání se mohlo vyvíjet v náš prospěch. Gól jsme nedali, naopak jsme dvakrát inkasovali, což rozhodlo. Musíme koukat do dalšího zápasu a vzít si z dnešní porážky ponaučení.

Hned v úterý vás čeká nesnadný úkol na budějovickém kluzišti. Jaký nabízíš recept pro lepší výsledek?

Měli bychom naší hru zjednodušit, bylo tam málo střelby, příliš dlouho jsme drželi kotouč. Chce to hrát přímočaře. Musíme pořádně nacvičit přesilovky. V minulé sezoně jsme měli v této činnosti daleko lepší pohyb, puk neustále lítal ze strany na stranu. Musíme zjednodušit naší souhru. Doufám, že brzy nastane zlepšení. Nepovedený start nás nemůže zlomit, věřím v herní i výsledkové probuzení.

Fotogalerii z utkání Třinec - Brno naleznete zde.