Partnerský klub Nadační fond Dračí studio President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Posila z NHL! Filip Zadina podepsal v Třinci

07.08.2020 · Klub
Šestka draftu z roku 2018 je nejnovější akvizicí Ocelářů Třinec. Ti se na zapůjčení Filipa Zadiny dohodli s Detroitem Red Wings ze zámořské NHL. Výrazně tomu přispěl sám hráč, který se bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. Dvacetiletý kanonýr je tak druhým Zadinou spojeným s třineckým klubem. Jeho otec Marek odehrál v dresu Třince 383 zápasů a v současnosti působí jako asistent hlavního trenéra Václava Varadi.

Formální překážka, která stála v cestě angažmá Filipa Zadiny u Ocelářů, padla. Pomohl tomu sám hráč. „I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání. Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát,“ kvituje Zadinovu iniciativu sportovní manažer HC Oceláři Třinec Jan Peterek. Forvardovo angažmá v Třinci potrvá do poloviny listopadu. Pak se v zámoří rozběhnou přípravné kempy před startem nového ročníku NHL.

Filip Zadina přitom s Oceláři už nějakou dobu trénuje. Nejde tak do zcela neznámého prostředí. U extraligového týmu navíc v roli asistenta trenéra působí jeho otec Marek. „Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku,“ říká křídlo s 37 starty v prvním týmu Red Wings a dodává: „Další věcí je trenér Varaďa, který mě vedl v juniorské reprezentaci, vyhráli jsme pod ním Hlinka Gretzky Cup.

Právě šéftrenér Ocelářů o mladého útočníka velmi stál. Sám proto kontaktoval svého někdejšího protihráče a v současnosti generálního manažera Detroitu Steva Yzermana. „Jsem rád, že se situace s Filipem nakonec podařila dotáhnout do zdárného konce a bude u nás působit. Kontaktoval jsem Steva Yzermana, nastínil naše plány s Filipem a vizi jeho využití v rámci pauzy v NHL. Vedení Detroitu i Filip ví, že u nás bude poctivě pracovat, jak jsme zvyklí, a proč by i pro Red Wings bylo dobré, aby jejich mladý hráč odehrál před startem NHL zápasy v ostrém tempu,“ vysvětluje Varaďa. Podle Filipa Zadiny sehrál roli i dobře zorganizovaný juniorský šampionát, který se konal v prosinci v Třinci a Ostravě. „Zástupci Detroitu sami viděli, jaké je v Třinci zázemí. Své k tomu navíc řekl vedení i Jirka Fischer,“ připomíná někdejšího reprezentačního obránce a současného činovníka amerického klubu Zadina.

Hlavní kouč Třince Václav Varaďa po dvou vítězstvích v pohárové soutěži neplánuje, že by mladého útočníka nasadil v nejbližších střetnutích do hry. „Filipa budeme připravovat na ostrý start soutěže, která věřím, že začne v termínu,“ odhaluje plány Varaďa. Oceláři do extraligového ročníku 2020/2021 vstoupí v pátek 18. září na ledě brněnské Komety. „Během září ještě budeme hrát přípravné utkání, kde by Filip mohl dostat prostor,“ uzavírá Varaďa.

×
Odehrané v 12:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Odehrané v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC RT TORAX Poruba