MISTR 2023/2024

Polášek: Trefit prázdnou branku? Zní to blbě, ale žádná sranda to není

06.11.2023 · Ondřej Kuchař
Přišel s tím, že se o místo v sestavě Ocelářů porve. A zvládl to. Adam Polášek si flek v třinecké obraně získal dobrými výkony v defenzivě i ofenzivě a obětavou a tvrdou hrou. V neděli proti Olomouci zapsal taky první trefu v dresu s drakem na hrudi. Využil šťastného odrazu puku za brankou soupeře a kotouč napálil do nehlídané sítě.

Nahozený puk mířil za olomouckou klec. Vstříc mu vyjel brankář Branislav Konrád. Jenže kotouč těsně před ním nečekaně zpomalil. Hbitě ho sebral Patrik Hrehorčák a naservíroval před prázdnou branku Adamu Poláškovi.

Bum! První trefa za Oceláře byla na světě.

„Lidi si řeknou, že jsem blázen, ale ono to fakt nebylo tak snadné, jak to vypadá. Zní to blbě, ale mít úplně prázdnou bránu? Na to prostě člověk není zvyklý. Když to řeknu otevřeně, není to žádná prdel. Soustředil jsem se na 150 procent, abych trefil bránu. Plácnul jsem do toho a napálil to přímo doprostřed brány. Na jistotu, brankář tam ještě nebyl,“ smál se vousatý sympaťák.

Letní posila Třince se radovala z gólu poprvé od února tohoto roku. Proti Olomouci odehrál Polášek přes 22 minut, kromě branky zapsal i tři plusové body.

Do Slezska přicházel s tím, že si musí místo uhrát. Takže trenéry definitivně přesvědčil? „Těžko říct. Jsem ale spokojený, daří se mně i týmu, což je nejdůležitější. Ani já ale nechci usnout na nějakém obláčku. Dobře vím, že když pár zápasů nezahraju dobře, trenéři zamíchají sestavou a ice time půjde dolů. Máme tady spoustu kvalitních obránců, další pak čekají na šanci ve Frýdku. Teď je to ale hrozně fajn.“

V týmu čtyřnásobného mistra posledních let je nadmíru spokojený. „Upřímně? Jsem tady naprosto nadšený, po všech stránkách. I když je pro mě Třinec nový tým, nějakých osmdesát procent kluků už jsem z dřívějška znal. Spousta z nich je v mém věku, takže jsme se potkávali v mládežnických národních týmech i jinde. Nešel jsem tedy úplně do neznámého týmu. Chvíli si zvykáte, ale troufnu si říct, že už jsem se tady zabydlel,“ říká.

Z posledních deseti extraligových duelů Oceláři vydolovali 24 bodů, ani jednou nevyšli naprázdno. Žádný jiný klub nebyl lepší.

„V posledním měsíci hrajeme dobrý hokej. Takový, na který jsem roky narážel jako soupeř a úplně jsem ho nemiloval,“ směje se Polášek. „Teď jsem na správné straně. Je fakt těžké proti nám hrát. Kluci tady mají opravdu skvěle zažitý systém. Když vypadne nějaké kolečko, vedení ho nahradí jiným, které do toho stroje zase zapadne.“

O pohodě ale nemůže být řeč. „Daří se, jsou vidět úsměvy. Všichni ale dohlíží na to, aby se to nezvrtlo. Je tady klid, dobrá nálada, ale zároveň pokora a pořád maximální pracovitost. Jako by nad námi pořád byla nějaká ruka, která nám nedovolí polevit. Tohle se tady nedělá, poznal jsem to hned během prvních dnů v klubu. Jsem opravdu vděčný, že tu můžu být,“ dodává upřímně 32letý obránce.

Teď čeká Oceláře reprezentační přestávka, během které dostanou hráči také krátké volno. „Pecka, že jdeme do repre pauzy s klidem a nějakou bodovou sérií. Tohle by chtěl každý. Musíme se ale soustředit na to, abychom do toho hned potom zpátky naskočili a pokračovali stejně jako doteď!"