MISTR 2023/2024

Polášek: Měli jsme to uhrát jinak. Fanoušci? Paráda

24.09.2023 · Ondřej Kuchař
Jediná sekunda scházela Ocelářům k tříbodovému zisku. Ve 135. derby s Vítkovicemi ale nakonec došlo k dělbě bodů. Ten bonusový však nakonec zůstal doma! Třinec zvítězil 4:3. “Důležité body, ale je to škoda. Zbytečně jsme jim jeden odevzdali,” litoval obránce Adam Polášek, který si poprvé vyhecovaný duel zahrál v dresu s drakem na prsou.

Ještě pětatřicet sekund před třetí sirénou drželi Oceláři vedení 3:1. Zdálo se, že míří za plnotučným bodovým ziskem. Vítkovice však v závěru skóre dorovnaly. Gól na 3:3 padl jedinou sekundu před klaksonem. Direkt ale Třinecké nesložil, v prodloužení vystřelil druhý bod a vítězství Libor Hudáček.

Po zápase se tak mohlo WERK ARENOU nést oslavné “derby je naše”!

Poprvé jeho atmosféru v třineckém dresu ochutnal obránce Adam Polášek. “Bylo znát, že je to derby. Náš kotel předvedl parádní práci, jejich fanoušků přijelo taky hodně. Fakt jsem si to užil,” říkala letní posila Ocelářů o atmosféře vyprodané haly.

V duelu odehrál skoro šestnáct minut. Svedl spoustu tvrdých soubojů s forvardy modrobílých. “Takové zápasy v extralize budou. Vítkovice jsou fyzické mužstvo, tyhle zápasy bolí. Jak je, tak i nás. Mně ale tyhle zápasy vyhovují, nevadí mi to.”

V závěru 59. minuty byl Polášek vyloučený za zdržování hry, když na moment v rohu kluziště zablokoval puk. Vítkovice početní výhodu znásobenou o odvolaného brankáře využily a vykročily za srovnáním. “Bylo mi vysvětleno, že dvě minuty před koncem zápasu se tohle píská jinak. Rozhodčích jsem se na to ptal, prý jim stačí vteřina, kdy se puk u mantinelu nehýbe a můžou to písknout,” pokrčil rameny třinecký bek.

Za vítězství je Polášek rád, dobře si je však vědom ztráty. “Zbytečné chyby, měli jsme to uhrát úplně jinak. Moje vyloučení, pak buly deset sekund před koncem a my si sekundu před koncem necháme dát gól. Jsme rádi za každý bod. Každý se počítá, každý je zasloužený. Tentokrát jsme jim ale zbytečně jeden odevzdali,” uzavřel řízný obránce.