Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Po svátcích se určitě vrátíme čerstvější, doufá Martin Gernát

21.12.2020 · Martin Stebel
V předchozích dvou letošních zápasech proti Karlovým Varům Oceláři dominovali, třetí vzájemná bitva už byla naprosto vyrovnaná. Energetikům vyšly lépe nájezdy, po kterých vezou na západ Čech dva body. Hned dvě trefy domácích měl na svědomí MARTIN GERNÁT, který tak znovu naplno potvrdil pověst mimořádně ofenzivně schopného zadáka.

Ani ve druhém domácím utkání v řadě jste nedokázali soupeře porazit, co bylo rozhodujícím faktorem?

Dokázali jsme se dostávat do šancí, ale rozhodla efektivita. Bohužel se nám nepovedlo odskočit na dva góly, soupeř vždy dorovnal. V nájezdech vyhrál šťastnější. Vary mají velmi rychle hráče, spoléhají na brejkové situace, takto nám hosté dali všechny góly.

Dvakrát jste o gól vedli, ale houževnatý soupeř vždy srovnal krok...

Ano, zdůrazňovali jsme si to na střídačce, že bychom po vstřelení gólu neměli tak brzy inkasovat. A pak asi dvě střídání po vedoucí trefě znovu soupeř vyrovná. Dnes se nám to stalo hned dvakrát. Z toho se musíme poučit, v přestávce se musíme vrátit do pohody. Každý si musí vydechnout a vrátit se s čistou hlavou.

Po čtyřech útočnících jsi dostal šanci také při samostatných nájezdech...

Nájezdníky vybírá trenér a dnes viděl, že mi to tam dvakrát padlo, tak mě tam vyzkoušel. Snažil jsem se brankáře rozhýbat, ale stál celý v brankovišti, trefil jsem mu jen vyrážečku. Nájezdy jsou o individuální činnosti konkrétního jedince. Není to o týmu, ale o šikovnosti a drzosti hráče.

Po dnešku budete mít k dispozici tři dny volna, další zápas vás čeká až na druhý svátek vánoční...

Odehráli jsme spoustu kvalitních zápasů, že se prohrály dva poslední duely, to se občas stane každému týmu. Pauza přijde asi každému vhod, náš herní režim byl dost nabitý. Po svátcích se určitě vrátíme čerstvější než jsme teď.

Co bys popřál fanouškům a partnerům Ocelářů k blížícím se vánočním svátkům?

Přeji všem hlavně hodně zdravíčka, to je v poslední době to nejdůležitější. Chtěl bych, aby každý zůstal v bezpečí a ve zdraví. Mám přání, aby si následující dny naši fanoušci užili v rodinném kruhu.