Po pěti letech v Kladně, Oceláři jdou na Jágrovu partu

26.10.2019 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga se přehoupla do své druhé čtvrtiny, Oceláři ji započnou na ledě kladenských Rytířů. Oba soupeři neprožívají nejpovedenější období, na ledě kladenského ČEZ stadionu se tak bude bojovat o velmi důležité vítězství. Utkání startuje v 18 hodin, podaří se Slezanům odčinit nezdar z Plzně?

Rytíři Kladno

Rytíři do extraligy nevstoupili příliš dobře, když na první výhru čekali až do pátého kola. Pak se ale Středočeši rozjeli a zaznamenali vítězné zápasy s Olomoucí a Libercem. Po nevydařeném klání v Pardubicích Jágrova parta v divokém zápase přestřílela Plzeň, v následujícím klání ale z Mladé Boleslavi neodvezla ani bod. Poslední dva zápasy byly pro Rytíře velice smolné. Po těsné prohře v Brně Kladno bralo bod ze zápasu s Litvínovem. „Celou druhou třetinu jsme hráli velmi špatně, pustili jsme se do hry nahoru dolů, což proti Litvínovu, který má výborné brejkové hráče, prostě nejde. Nedobruslili jsme dvě situace a Litvínov je hned proměnil. Měli jsme i štěstí, že nás Denis při dalších šancích podržel. V poslední třetině jsme chtěli srovnat, což se nám povedlo. V prodloužení je to vabank. Udělali jsme chybu, chtěli jsme vypíchnout puk a jít do brejku a soupeř to potrestal,“ hodnotil trenér David Čermák souboj s Vervou.

Kladnu tak po první čtvrtině patří dvanáctá příčka tabulky se ziskem třinácti bodů, což je stejná hodnota, jakou má jedenáctý Litvínov i třinácté Pardubice. Na poslední Zlín pak Rytíři mají náskok jediného bodíku. Bodově Kladno táhne nestárnoucí Jaromír Jágr, který v deseti startech zapsal dvanáct bodů za osm branek a čtyři asistence. Na desetibodovou hranici se dostali ještě David Stach (5+7) a obránce Brady Austin (4+6). Rytíře v prvních kolech tlačila bota především v brankovišti, situaci vedení Kladna vyřešilo příchodem Denise Godly. Mladý slovenský gólman zatím naskočil do osmi duelů, čtyřikrát se radoval z výhry. Jeho úspěšnost se drží na úrovni 90%.

Poslední utkání Kladna

25. října 2019: Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 2:3 pp. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1).
Branky a nahrávky: 14. Jágr (Réway, Austin), 53. Stach – 27. Jánošík (Válek, Štich), 27. Myšák (Kašpar, Gerhát), 62. Petružálek (Hanzl).
Sestava Kladna v posledním utkání: Godla – Nash, Austin, Zelingr, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Stach, Zikmund – Valský, Kaut, Réway – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Melka. O’Donnell – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři zakončili úvodní čtvrtinu Tipsport extraligy nepříliš dobře, hráči s drakem na prsou v posledních čtyřech kolech zapsali tři porážky. Naposledy se svěřencům trenérů Václava Varadi, Marka Zadiny a Jiřího Raszky nevedlo na ledě Plzně, kde Slezané prohráli 1:6. „Utkání se lámalo ve druhé třetině, kdy to bylo 3:1 a my nedali gól v přesilových hrách. To se opakovalo ve třetí třetině, kdy jsme opět měli početní výhody a nevyužili je. Domácí naopak jedinou přesilovku zužitkovali. Byl to pro nás smolný zápas,“ smutnil hlavní kouč Václav Varaďa.

Jeho svěřenci mají na nápravu jen něco málo přes dvacet čtyři hodin, když další extraligový souboj sehrají již následující den na ledě Kladna. „Utkání v Plzni si zanalyzujeme a když ucítíme, že je potřeba něco z tohoto zápasu vypíchnout, tak to klukům určitě předáme. I kdyby to byly negativní věci,“ pokračuje lodivod Ocelářů. „Musíme stavět na pozitivních věcech, jakou byla vítězná bitka Davida Musila. Samozřejmě si ukážeme i negativa, protože těch bylo dost. Je i dobře, že hned další den máme opět zápas a máme šanci ukázat, že nám utkání v Plzni nevyšlo a můžeme vše napravit,“ říká Tomáš Marcinko.

Poslední utkání Ocelářů

26. října 2019: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 6:1 (3:0, 0:1, 3:0).
Branky a nahrávky: 6. Eberle (Straka, Kodýtek), 12. Eberle (Kodýtek, T. Voráček), 18. Eberle (Kodýtek), 51. Rob (Gulaš, Moravčík), 51. Gulaš, 54. Gulaš (Mertl) – 25. Marcinko (Hrňa).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Bartošák (od 12. min. Kváča) – Gernát, Kundrátek, M. Doudera, Krajíček (C), Galvinš, D. Musil, Roth – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Chmielewski, Polanský, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň.

Poslední vzájemný zápas

13. října 2019: HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 6:2 (1:0, 3:0, 2:2).
Branky a nahrávky: 13. Marcinko (Gernát, P. Vrána), 24. Marcinko (M. Kovařčík, Kundrátek), 26. Hrňa (P. Vrána, Marcinko), 32. Marcinko (Adamský, D. Musil), 52. O. Kovařčík (M. Kovařčík, D. Musil), 52. P. Vrána (Chmielewski) – 42. J. Strnad (Barinka, Smetana), 48. Redlich (Machač, Barinka).

Sestava Ocelářů: Bartošák – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galvinš, Gernát, M. Adámek – Stránský, P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Adamský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Novotný.

Sestava Kladna: Cikánek – Austin, Lakos, Nash, Kehar, Smetana, Barinka – O´Donnell, Stach, Valský – Zikmund, Réway, Melka – Redlich, Machač, J. Strnad – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha.

Umístění v tabulce 3. 12.
Bilance v TELH 15 zápasů, 7-1-2-5, skóre 52:44, 25 bodů 12 zápasů, 3-1-2-6, skóre 37:48, 13 bodů
Bilance venku/doma 9 zápasů, 2-0-2-5, skóre 23:32, 8 bodů 7 zápasů, 2-1-2-2, skóre 24:25, 10 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 5-1-1-3, skóre 37:30, 18 bodů 10 zápasů, 3-1-1-5, skóre 33:42, 12 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 2 prohry 3 prohry
Lídr bodování Tomáš Marcinko 14 (9+5) Jaromír Jágr 12 (8+4)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 9 Jaromír Jágr 8
Nejlepší nahrávač Martin Gernát 9 David Stach 7
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 10 (1+9) Brady Austin 10 (4+6)
Nejtrestanější hráč David Musil 38 Ladislav Zikmund 22
Nejlepší v +/- David Musil, Martin Gernát, Vladimír Roth, Vladimír Dravecký, Ondřej Kovařčík všichni +5 Jaromír Jágr +6
Vítězné góly Matěj Stránský, Michal Kovařčík oba 2 Jaromír Jágr, Ladislav Zikmund, David Stach, Tomáš Kaut všichni 1
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 4 Jaromír Jágr 4
Body v přesilovce Tomáš Marcinko 6 (4+2) Jaromír Jágr 5 (4+1)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko 1 Dosud nevstřelili gól v oslabení
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 50 % (1 ze 2) Dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Erik Hrňa 40 Jaromír Jágr 37
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 21:14 Brendon Nash 25:41
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 19,05 % / 12 / 6. 21,43 % / 9 / 4.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 84,62 % / 1 / 5. 76,09 % / 0 / 12.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 160 / 12. 120 / 4.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 339 / 1. 214 / 14.