Petr Kanko: Máme na čem pracovat

25.02.2010 · Martin Stebel
Olympijská přestávka se blíží ke svému konci a již v příštím týdnu bude uzavřena základní část extraligy. Oceláři si k přípravnému duelu pozvali zlínský PSG, kterému podlehli 3:4. Skóre zápasu otevřel svou pohotovou trefou Petr Kanko.

Oboustranně opatrný duel začali lépe domácí. Na začátku páté minuty se prosadil právě Petr Kanko: "Před brankovištěm mně krásně našel Daniel Seman a já už měl docela snadnou práci. Je to sice jen gól v přípravě, ale potěší," okomentoval svůj brankový příspěvek. I v dalším průběhu utkání hýřil černovlasý forvard aktivitou: "Byla tam i další šance, namazal mi Mario Cartelli, ale v rozhodující chvilce mi trochu smolně puk sjel z čepele."

Dlouhých šestnáct dní nehráli třinečtí utkání. Nabízí se tedy otázka, jak po náročných tréninkových dávkách zvládli zápasový rytmus: "Osobně bych řekl, že nám chybělo větší herní nasazení. Máme stále rezervy v sehranosti, ale věřím, že do startu ligy tohle vypilujeme. Musíme se vyvarovat těch drobných chybiček, kvůli kterým jsme inkasovali. Máme na čem pracovat," kriticky poznamenal.

Petr Kanko

Příští středu čeká Oceláře domácí konfrontace s posledním Kladnem: "Zápasy po přestávce bývají občas složité. My ale určitě chceme vyhrát za tři body, protože v tabulce to je hodně našlapané a do play-off chceme jít v co nejlepší herní pohodě. Musíme se na Kladno dobře připravit. Podcenění určitě nehrozí," přesvědčivě konstatuje.

Třinec si s předstihem zajistil účast ve vyřazovacích bojích. Přemýšli Petr Kanko o eventuálních rivalech? "Soupeře si prostě nelze vybrat. Play-off je vlastně nová sezóna. Bude to urputný boj, ve kterém rozhodnou maličkosti a postoupí ten nejlepší," uzavřel naše povídání.