Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Petr Kanko: Byl to poctivý a kolektivní výkon

26.10.2009 · Martin Stebel
Ani karlovarská Energie nedokázala zastavit třinecké hokejové tsunami. Oceláři potvrdili, že právem se hřejí na čele extraligového peletonu a svého rivala, aktuálního mistra, zdolali 4:2. Byla to pro ně pátá výhra v řadě. Definitivní tečku a konečnou podobu výsledku dal Petr Kanko. Pro domácího forvarda to byla premiérová trefa v ročníku.

Petře, jaké jsou pocity hráče, který nejdříve asistuje u kontaktní branky soupeře a poté pečetí konečný stav?

Podstatná je výhra, pocity nějak neřeším. Asistence u gólu hostů, to byla souhra náhod. Trefil mi hokejku před brankou, odrazilo se to k němu a byl gól. Měl jsem docela výčitky, ale naštěstí jsem to odčinil svým gólem. Proto vládne spokojenost.

Ve třetí třetině Vary dotahovaly ztrátu a vytvořily si hlavně v přesilovkách slušné šance...

Máte pravdu. Měli jsme tam dost vyloučených. Kluci se semkli a bojovali. Sáhli jsme si skoro až na dno sil, proto máme dnes tři body. Byl to poctivý a kolektivní výkon.

Tvůj gól zřejmě definitivně zlomil tlak Energetiků. Po obkroužení branky jsi střílel skrz chumel hráčů k tyči...

Docela mi pomohl Vojta Polák. Křiknul na mě: "pojď, pojď, pojď." Viděl, že se tam vytvořil prostor, odkud bych mohl střílet. Zavřel jsem jen oči a ani přesně nevím, kudy to prošlo do branky. Zaplaťpanbůh, že to tam spadlo.

Dnes jste vedli 2:0, vypadalo to na docela poklidný zápas, ale opět bylo ke konci drama...

My už to snad ani jinak neumíme. Vždycky držíme fanoušky v napětí (směje se). Nevím, čím to je, že občas polevíme. Soupeř byl dnes kvalitní a tahle výhra je velmi cenná.

Petr Kanko
foto : Marian Ježowicz

Druhý zápas po sobě hraješ ve formaci s Radkem Bonkem a Vojtou Polákem. Jak hodnotíš tuhle spolupráci?

Jsou to oba vynikající hokejisté. Radek je navíc platný svými zkušenostmi a důrazem. Je pro mě pozitivní, že mohu těžit z jejich hry.

Jak jsi vnímal fakt, že od začátku sezóny bylo třeba nastupovat až ve čtvrté formaci?

Letos je tady mimořádně silný a našlapaný tým, proto jsem se s touhle roli postupně smířil. Bylo mi jasné, že lajny jsou nějak poskládané a moje větší šance příjde v případě zranění či jiné absence spoluhráče. Neustále jsem na sobě makal a věřil. Je tady vynikající parta, tak jsem nebyl deprimovaný, jestli budu ve třetí či až čtvrté lajně. Jsem ale vděčný za šanci být na ledě častěji.

Letos to byla v tvém podání premiérová trefa. Máte u týmového pokladníka nějakou položku o zápisném v souvislosti s prvním gólem sezóny?

(směje se) Nic o tom nevím. Tady se platí za první gól v novém dresu a to jsem už dávno uhradil. Ale pokud bude takové přání, nějakou menší svačinku bych do kabiny přichystal. Necháme se překvapit.

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno