Pauza skončila, extraliga pokračuje! Oceláři jedou do Plzně!

11.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Přestávka je u konce, Tipsport extraliga má opět zelenou! Po finském Karjala Cupu pokračuje česká nejvyšší hokejová soutěž svým osmnáctým dílem. Třinečtí Oceláři se představí na ledě plzeňské Škodovky! Slezané tímto duelem, který startuje od středečních 18:20, započnou sérii čtyř venkovních zápasů. Utkání živě vysílá kanál ČT Sport.

Česká reprezentace na úvodním podniku Euro Hockey Tour, na kterém se představila také čtveřice Ocelářů, obsadila poslední příčku. Tým poskládaný z nováčků a nadějných hráčů ale nezklamal. Finský turnaj je ovšem již minulostí, pozornost na sebe opět strhává Tipsport extraliga. Ta ve středu pokračuje osmnáctým kolem, Oceláři zavítají do Plzně. Povede se Slezanům vybojovat tři body?

HC Škoda Plzeň

V posledním zápase před reprezentační přestávkou se Plzeň představila na ledě nováčka z Mladé Boleslavi. Indiánům se povedlo vyválčit tři body za výhru 2:1. V tabulce se tak Škodovka posunula právě před Středočechy, s dvaadvaceti body Plzeňští okupují jedenáctou pozici. Na nejbližšího soupeře Plzeň ztrácí dva body.

Škodovka se v dosavadním průběhu soutěže velmi trápí v koncovce. V sedmnácti duelech Plzeň nastřílela jen 39 branek, což je druhý nejhorší počin ze všech čtrnácti účastníků extraligy. Produktivitu týmu ze západu Čech táhne bývalý hráč Třince Václav Pletka. Ten na svém kontě má 11 bodů za 3 branky a 8 asistencí.

V průběhu reprezentační přestávky došlo v kádru týmu ze západu Čech k několika změnám. Hostování skončilo útočníkovi Tomáši Divíškovi, hokejovou kariéru pak ukončil další forward, jmenovitě Michal Dvořák. Největší změnou ale prošel trenérský tým Škodovky. Hlavního kouče Milana Razýma vedení odvolalo, jeho místo pak přebral dosavadní asistent – Michal Straka. Tomu budou asistovat Jaroslav Špaček a Ladislav Čihák, který předtím působil u týmu plzeňského staršího dorostu.

Poslední zápas Plzně:
2. listopadu: BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Vrbata (Jarůšek) – 33. Schleiss (Pulpán, Kubka), 42. Schleiss (Simon).

Sestava Plzně v posledním zápase: Machovský – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Boháč, Kubka, Sklenička – Pletka, Lev, Kratěna – Kubalík, Kašpařík, Sýkora J. – Schleiss, Simon, Indrák – Hollweg, Sýkora T., Dvořák.

Plzeň byla po Vítkovicích druhým týmem, který v letošní sezóně odvolal trenéra. Místo Milana Razýma převzal dosavadní asistent a bratr šéfa Škodovky Martina Straky, Michal Straka. Pro něj bude zápas s Oceláři premiérovým duelem v pozici hlavního kouče. FOTO: www.hcskoda.cz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři ve druhé čtvrtině Tipsport extraligy zatím odehráli pět zápasů. Tým trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi se radoval pouze ve dvou případech, dohromady pak Slezané v pěti duelech sesbírali osm bodů. To sice Třineckým stačí na první pozici, tu ale teď, před druhým Litvínovem, hájí jen díky lepší bilanci ve skóre.

Los soutěže navíc není pro hráče s dráčkem na prsou nijak přívětivý. Oceláře čeká série čtyř venkovních duelů. Tým se dnes odpoledne vydal do Plzně, kde zahájí tuto venkovní sérii. “Teď nás čeká venkovní "trip", budeme hrát hned čtyřikrát venku. Osobně si myslím, že na ledech soupeřů se nám možná bude hrát lépe," řekl kapitán Rostislav Klesla v nedávném rozhovoru pro klubový web.

Také v kádru lídra tabulky došlo v reprezentační přestávce k jedné změně. Vedení Ocelářů stáhlo z hostování útočníka Erika Hrňu, který je připraven ve středu opět obléknout dres s dráčkem na prsou. Důvodem Hrňova návratu může být i třinecká marodka, mimo jsou útočníci Chmielewski, Žejdl a Matuš. Po zranění je naopak připraven naskočit Adam Rufer.

Poslední zápas Ocelářů:
2. listopadu: HC Oceláři Třinec – HC Bílí Tygři Liberec 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Irgl (Roth), 46. Plíhal (Roth) – 33. Bulík (Šimek, Bartek), 58. Bakoš (Radivojevič), rozh. Nájezd Bartek.

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Klesla (C), Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský (A), Adamský – Rákos, Jašek, Orsava – Chmielewski, Kindl, Cienciala.

Do Slezska se z olomouckého hostování vrací útočník Erik Hrňa. Šikovný forward byl nejproduktivnějším hráčem Mory, teď ale bude opět hájit barvy třineckého týmu. Hrňa je připraven naskočit do středečního zápasu v Plzni.

Poslední vzájemný zápas

Šesté kolo letošního ročníku nabídlo prozatím poslední měření sil středečních soupeřů. Utkání hrané ve WERK ARENĚ se lépe vyvíjelo pro domácí Oceláře, kteří si nakonec dokráčeli k pohodlné výhře 3:1 a nastartovali tak vítěznou domácí šňůru. Šimon Hrubec přišel o čisté konto pouhých pět vteřin před vypršením hrací doby.

26. září: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 29. Irgl (Rufer), 35. Orsava (Dravecký, Klesla), 58. Rákos (Dravecký) – 60. T. Sýkora (Jeřábek).

O zápase

Hrací den: 18. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: středa, 12. listopadu 2014, 18:20
Místo utkání: ČEZ aréna, Plzeň