MISTR 2023/2024

Pardubice jsme k ničemu moc nepustili, těší Radima Matuše

06.12.2014 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Při vítězném utkání Ocelářů v Pardubicích zaznamenal svou premiérovou branku v letošním ročníku Radim Matuš. Jeho trefa na začátku třetí dvacetiminutovky, kdy zvyšoval na 3:0, pravděpodobně definitivně zlomila odpor domácího celku.

Mladý útočník letos prožívá zvláštní sezonu. V září utrpěl po zákroku plzeňského Jeřábka otřes mozku, rekonvalescence trvala dlouhých sedm týdnů. Do extraligového vlaku naskočil znovu teprve v listopadu. Z výkonu svého týmu mohl mít v pátečním večeru oprávněnou radost: "Pro nás to bylo hodně těžké utkání, po prohře se Spartou jsme potřebovali bodovat a to se nám podařilo, za což jsme velmi rádi, navíc na venkovním kluzišti. Rozhodly asi přesilové hry, v kterých jsme dali góly a pak také to, že jsme hráli trpělivě a aktivně, Pardubice jsme k ničemu moc nepustili."

Při hodnocení nezapomněl akcentovat tradičně spolehlivý výkon golmana: "Šimon nás drží celou sezonu, je super, že má takovou fazónu. Vyříkali jsme si ty chyby, co jsme udělali na Spartě, poučili jsme se z nich a dnes to bylo vidět. Je to krok dál dopředu," říká 21letý talent.

Po delší zdravotní absenci potřeboval větší zápasové zatížení. Formou střídavého startu proto působí v prvoligovém Prostějově: "Jsem rozehraný, měl jsem teď pět zápasů v šesti dnech, jezdil jsem za klukama do Prostějova, kde se mi docela dařilo a dostal jsem na ledě hodně prostoru. Myslím, že je vidět, že jsem rozehraný."

Stejně jako k Třinci patří železo, Pardubice symbolizuje perník. Jeden sladký suvenýr si náš respondent po konci střetnutí vzal přímo z ledu: "Perníček nemůže chybět, jeden jsem si schoval pro přítelkyni, je přece Mikuláš, ať má aspoň nějaký dárek," směje se a jedním dechem pokračuje na téma nedělního utkání proti extraligovému nováčkovi z Olomouce: "Pokud budeme hrát jako dnes, tak nemám strach, že nebudeme mít zase plný počet bodů!"