Osm Ocelářů v nominacích národních týmů

03.05.2021 · Redakce
Klubová sezona končí, přípravy národních týmů naopak vrcholí! A do boje o místo v sestavách Česka, Slovenska, Polska a Lotyšska v následujících dnech zasáhne také osm členů mistrovského týmu Třince.

Nejsilnější klubové zastoupení budou mít Oceláři na kempech české a slovenské reprezentace. Trenérovi Filipu Pešánovi se budou hlásit útočné opory Matěj Stránský s Michaelem Špačkem a také jeden z nejlepších defenzivních beků soutěže David Musil. Ke slovenskému týmu už se v Piešťanech připojili Patrik Hrehorčák s Milošem Romanem a mladé útočníky brzy doplní nejproduktivnější obránce extraligy Martin Gernát.

Blízko svému snu zahrát si na domácím mistrovství světa je pak obránce Ralfs Freibergs, nejpilnější sběratel bodů v play off mezi všemi beky české soutěže. V rodné zemi se na světovém šampionátu první divize skupiny B mohl představit také útočník Aron Chmielewski. Toto mistrovství světa však bylo vzhledem k pandemickým opatřením zrušeno a místo něj čeká na polský výběr mezinárodní turnaj “Beat COVID-19” v slovinské Lublani.