Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Országh o CHL: Můžeme hrát s nejlepšími týmy Evropy

25.05.2023 · Adam Sušovský
Spokojenost panovala v třineckém táboře po losu základní skupiny Champions Hockey League. Oceláři si v novém ročníku Ligy mistrů zahrají s velice kvalitními soupeři, potvrzují to i slova asistenta trenéra Vladimíra Országha, který je po dobu světového šampionátu přímo ve finském Tampere jako expert slovenské televize.

Oceláři si poosmé v historii zahrají základní skupinu Champions Hockey League, v novém formátu soutěže na podzim okusí kvalitu hned šesti různých soupeřů. A z toho má velkou radost také trenérský štáb: „Těšíme se,“ hlásil po telefonu do Třince asistent trenéra Vladimír Országh, který je jako expert slovenské RTVS přímo v dějišti světového šampionátu, kde ve středu los proběhl. 

„Je to kvalitní soutěž, díky které máme možnost hrát s nejlepšími týmy Evropy, narazit na různé systémy a herní styly, pro tým je to kvalitní prověrka a zkušenost,“ řekl. 

Nový ročník CHL bude hrát čtyřiadvacet týmů, všechny jsou v základní části řazeny do společné tabulky. Každý z nich odehraje ale pouze šest duelů. Do play off postoupí šestnáct nejlepších týmů. 

Třinec bude znovu hodně cestovat, všechny venkovní zápasy se hrají ve Skandinávii. A to se dvěma předními finskými kluby Ilves Tampere a Pelicans Lahti a norským mistrem Stavangerem. 

„Ilves byli loni druzí po základní části, celkově bronzoví. Dlouhodobě patří mezi nejlepší finská mužsta, Lahti zase prohrálo až ve finálové sérii. To potvrzuje, jak kvalitní soupeři to jsou. Budou zejména bruslařsky velmi zdatní, pro nás skvělá prověrka,“ libuje si Országh, že tým může v průběhu sezony nabírat cenné zkušenosti a následně z nich čerpat. 

„Doma bude asi největším tahákem Mnichov,“ vypálí hned slovenský mistr světa z roku 2002 i proto, že na soupisce německého mistra figuruje hned pět hráčů německé reprezentace na probíhajícím šampionátu. „Je to TOP mužstvo, které disponuje velmi kvalitními hráči a zrovna tak pro naše fanoušky bude zajímavý Raperswill, švýcarský tým s českým kapitánem Romanem Červenkou. Švýcarská soutěž je jedna z nejlepších v Evropě, to se dlouhodobě potvrzuje i v CHL,“ říká Országh. 

Třetí tým, který přijede na podzim do WERK ARENY, je mistr z Dánska - Aalborg. „Pro nás možná jediná malá neznámá, zároveň ale z mistrovství světa moc dobře víme, jak šel v posledních letech dánský hokej nahoru. Těšíme se,“ uzavírá Országh.