Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ondřej Kovařčík: Usmálo se na mě štěstí!

06.10.2017 · Martin Stebel
Tohle byla příkladná ukázka ocelářské síly! Třinečtí hokejisté díky skvělému vstupu do souboje se Spartou zcela jasně naznačili, že dnes nechtějí ve WERK ARENĚ ztratit body. Premiérovou trefu v nejvyšší tuzemské hokejové soutěži zaznamenal ONDŘEJ KOVAŘČÍK. Přitom jeho branka z první třetiny byla v konečném resumé dokonce rozdílová!

Gratulace k první extraligové brance. Jak vypadala optikou střelce?

Cítil jsem, že by v předbrankovém prostoru mohl být brácha, proto jsem tam hodil puk, že by to mohl dorazit. Gólmanovi to propadlo, usmálo se na mě štěstí.

První trefa většinou znamená puk na památku...

Mám ho. Puk mi dovezl na střídačku Martin Adamský, schoval jsem si ho, půjde někam do vitríny. Co mi říkal brácha? Dobrý haluzák! Přál mi to, pro něj ten první gól přijde později, třeba další zápas.

V čem jsou hlavní přednosti vaší formace?

Říkali jsme si, že si budeme pomáhat. Víme o sobě, takže najíždět do správných míst, hrát u nich v pásmu. Výborně nás doplňuje Aron. Hráli jsme spolu loni snad půlku sezony ve Frýdku, umí si taky najít místo, trefit se. On je tam spíš od gólů a my mu je máme připravovat. Teď to bylo naopak.

Třinecký klub před začátkem sezony avizoval "ocelářskou cestu", tedy koncepci většího zapojení mladších hráčů do kádru. Zdá se, že výsledky už jsou hmatatelné...

Hrajeme docela dost, máme na ledě prostor, trenéři nám snad věří. Ale je to jen o nás, nemůžeme hrát jen na základě toho, že jsme mladí. Musíme si svůj čas na ledě zasloužit.

Ještě stále pendluješ mezi prvoligovým Frýdkem-Místkem a extraligovým Třincem. Sil je dostatek?

V tomto není žádný problém. Před sezonou jsme se po fyzické stránce výborně připravili, energie máme opravdu dost.

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek o vaší souhře s Michalem kdysi v nadsázce prohlásil, že jste trochu jako bratři Sedinové. To zní příjemně, že?

Slyšel jsem to. Kluci si dělají srandu, že jeden je Henrik a druhý Daniel. Ale my jsme hlavně Kovařčíci! Třeba jednou pojmenují někoho jiného podle nás (usmívá se).

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z duelu Ocelářů proti Spartě ZDE