Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Oklepeme se a makáme dál, burcuje Petr Kváča

19.09.2019 · Martin Stebel
Prožil letošní premiéru v třineckém extraligovém týmu a byl to pořádný křest ohněm. Na ledě pražské Sparty zanechal solidní dojem, dlouho držel naděje na bodový zisk. Jenže domácí tým v závěru zařadil vyšší rychlostní stupeň a nakonec bere komplet bodů. "Prohra nás nezlomí, musíme se oklepat," konstatuje po čtvrtečním utkání PETR KVÁČA.

Letošní premiéra v třinecké brance nakonec nedopadla pozitivně. Dlouho jsi ale držel naděje svého týmu na lepší výsledek...

Jsem hlavně rád, že jsem od trenérů dostal šanci zachytat si zrovna tady na Spartě. Nevnímám toho soupeře nějak extra, ale potěšilo to. Je začátek sezony a musíme se připravit co nejlépe na každého soupeře.

V některých momentech to z tribuny vypadalo, že domácí tě zkoušeli trochu rozhodit...

Pár kluků ze Sparty mě asi zná a zřejmě tam opravdu byl pokus mě překvapit. Snažil jsem se ale koncentrovat jen na svůj výkon, abych pomohl týmu. Bohužel se to moc nepovedlo, musíme ale už teď myslet na další zápasy. Jedeme dál.

Co říct k situaci před rozhodující brankou? Dalo se to řešit jinak?

Ten nahozený puk měl směřovat někde do rohu, eventuálně jsem ho měl nechat na sobě. Bohužel se to odrazilo přesně do míst, kde byl někdo z domácího mužstva. Takové kotouče by gólman měl určitě vyhazovat pryč. Musíme se z toho oklepat a makat dál.

Podruhé za sebou během týdne jste ztratili dobře rozehraný zápas. Kde hledat příčiny?

Od toho jsou trenéři, kteří to musí dát znovu dohromady. Musíme si to rozebrat, budeme mít společné mítinky. Taková prohra nás nesmí zlomit, nesmí nás zastavit, sezona je ještě hrozně dlouhá. Jsem přesvědčen, že brzy se zvedneme.


Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC Kometa Brno
HC Oceláři Třinec
×
Dnes v 13:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Oceláři Třinec