MISTR 2023/2024

Oceláři vyrazili do Popradu, o víkendu tam sehrají dva zápasy

18.08.2023 · Adam Sušovský
Příprava na ostrou sezonu míří do finiše, Oceláři už v pátek vyrazili směr Vysoké Tatry: V Popradu je v rámci Tatranského poháru čekají o víkendu dva zápasy, ten první odehrají svěřenci trenéra Zdeňka Motáka proti domácímu týmu v sobotu od 18:00. Zápas vysílá v přímém přenosu stanice RTVS Šport.

S dostatečným předstihem, už v pátek brzy dopoledne tak, aby se vyhnuli dopravním problémům, vyrazili třinečtí Oceláři na Slovensko. Cílová destinace: Poprad.

Úřadující čeští šampioni tam nastoupí do už 76. ročníku Tatranského poháru, rozehrají ho v sobotu od 18:00 proti domácímu Popradu. O den později je čeká zápas o umístění s jedním z dvojice Košice (slovenský mistr) / SaiPa (pravidelný účastník finské ligy).

Tatranský pohár: Slavná historie

"Čekám kvalitní turnaj, kvalitní soupeře, kteří nás prověří. Odehrajeme dva zápasy ve dvou dnech, to je moc fajn," řekl před odjezdem hlavní trenér Zdeněk Moták. Oceláři do Tater vyrazili s čtyřiadvacetičlenným kádrem. Přímo v dějišti turnaje v horských podmínkách a nadmořské výšce takřka 700 m. n. m. si ještě v pátek večer zatrénují, duel s Popradem v přímém přenosu odvysílá slovenská televize Šport.

Poprad v minulé sezoně slovenské extraligy obsadil po základní části sedmé místo, v předkole nestačil v poměru 0:3 na Nitru.

Jednou z nejvýraznějších postav týmu je pětatřicetiletý Tomáš Záborský, bývalý reprezentační útočník, který si za Slovensko zahrál na mistrovství světa i olympijských hrách. Z extraligy je dobře známé jméno obránce Oldřicha Kotvana .

Tatranský pohár je po Spengler Cupu druhým nejstarším hokejovým turnajem pořádaným v Evropě a má své místo také v historii třineckého klubu, který se jej - ještě v Novém Smokovci - poprvé zúčastnil už v roce 1933. V roce 2010 Oceláři Tatranský pohár dokázali také vyhrát.