Oceláři v pátém kole ELH nestačili na hráče Olomouce

16.01.2021 · Jakub Kotajny
Druhý ročník ENYAQ hokejové ligy začal pro Třinec úspěšně, po čtyřech zápasech se drželo trio Honzicek1992, Pepacastachurcik a Jackey mezi trojicí nejúspěšnějších týmů v soutěži, páté kolo ale přineslo porážku od olomouckých Kohoutů.

Pokud budeme v českém, či dokonce světovém e-sportu hledat zlomovou sezónu, bude to rozhodně tato. Hry různých žánrů zažívají doslova boom na trhu, ani herní klasika NHL z dílny Electronic Arts rozhodně není výjimkou a tak je neustálé zkvalitňování turnajů a zápasů na virtuálním ledě není žádným překvapením.

Po vydařeném úvodním ročníku EHL se i letos, v herním titulu NHL 21, asi čtyři desítky vášnivých hráčů utkávají pod vlajkami extraligových týmů v zápasech na konzoli Playstation 4, kdy se trojice reprezentantů každého z celků utká s dalšími hráči napříč republikou. Celkem je jedno měření sil rozděleno do pěti soubojů, z nichž si celkový vítěz odnese cenné tři body do tabulky. Nejprve se hrají zápasy jeden na jednoho, po nich následují dva zápasy dva na dva.

Ve tomto daném formátu zápasu tedy třinecká trojice Jan Buday, Josef Stachura a Jakub Michálek dnes čelila tápajícím Kohoutům. Olomouci se vstup do sezóny příliš nevydařil, po třech odehraných zápasech měli Moravané na svém kontě pouhé tři body za výhru s karlovarskými Energetiky a pokud se chtěli odrazit od dna tabulky, museli dnes favority z Třince předčit. Stejně jako hokej na reálné ledové ploše, je i e-sport velice nepředvídatelný a nezřídka se stává, že outsider dokáže nakonec svého soupeře předčit. Právě toto se bohužel stalo i v dnešním zápase ENYAQ hokejové ligy, kdy po velkém boji Oceláři prohráli poměrem 2:3.

K prvnímu zápasu nastoupila třinecká jednička, Jan ´Honzicek1992´ Buday a v souboji s Tomášem ´Indris´ Indrou dokázal urvat pro třineckého draka první vítězství poměrem 4:1. Po něm se svého ovladače ujal Josef ´Pepacastachurcik´ Stachura, posila, která před sezónou přišla pod Javorový z brněnské Komety, a kde získala ve dvojici s Romanem Pilným bronzové medaile ale těsně nestačila na Kryštofa ´Krishot58´ Kříže poměrem 2:3. V posledním zápase v rámci jeden proti jednomu se v dresu Třince představil Jakub ´Jackey´ Michálek, kterého Oceláři angažovali po štaci v Hradci Králové. Vítěz kvalifikace do ENYAQ HOCKEY LEAGUE nenechal nic náhodě a zajistil Slezanům druhý bod, když zdolal Milana ´fikusscz´ Orlíka 2:1.

Bohužel zápasy dva na dva Ocelářům již nevyšly dle představ, k prvnímu zápasu nastoupilo duo Honzicek1992 a Pepacastachurcik, které však po vyrovnané bitvě s dvojicí Indris, Krishot58 padlo 2:3. Ani druhý duel bohužel hráči třinecké organizace nezískali pro sebe, tandem Honzicek1992 a Jackey tentokrát nedokázali najít recept na Indrise s fikussemcz a po závěrečné siréně se z virtuálního ledu poroučeli s porážkou 1:2.