Oceláři hlásí návrat obránce Tomáše Kundrátka!

04.07.2019 · Klub
První letošní posily se dočkala také defenziva úřadujícího mistra republiky. Po půl roce se pod Javorový vrací obránce TOMÁŠ KUNDRÁTEK. Devětadvacetiletý bek dnes s vedením klubu podepsal tříletý kontrakt.

Obránce Tomáš Kundrátek začal svou extraligovou kariéru v Třinci. V roce 2008 se Kundrátek po draftu NHL, kdy si jej jako číslo 90 vybral ve 3. kole New York Rangers, vydal do zámoří. Působil hlavně v nižších soutěžích AHL a WHL, ale odehrál i 30 utkání v prvním týmu Washingtonu Capitals. Po zámořské anabázi to Kundrátek zkoušel v KHL, kde postupně vystřídal dresy Dinama Riga, Slovanu Bratislava, Nižného Novgorodu a Kunlunu.

Působením v týmu čínského účastníka Kundrátek zahájil loňskou sezónu. Za Rudou hvězdu odehrál 25 utkání a připsal si 3 kanadské body za asistence. Když Kundrátkovo angažmá v Číně skončilo, zamířily jeho kroky zpět do Třince, kam se vrátil po více než 10 letech. Obránce, který při svém třineckém angažmá nosil na dresu číslo 84, odehrál za Oceláře 6 utkání, připsal si asistenci a v posledním utkání se rozloučil gólem do sítě Litvínova – dosud svým jediným ve všech 53 zápasech za Třinec během obou působení pod Javorovým.

Kundrátek byl také součástí třinecké výpravy, která se o vánočních svátcích zúčastnila Spenglerova poháru v Davosu. Zde svými výkony oslovil činovníky místního klubu, protože z Třince vedly jeho kroky právě do Davosu a devětadvacetiletý bek tak chyběl u oslav druhého mistrovského titulu Ocelářů. "Bylo to rozhodnutí, kterého lituji i nelituji, ale takový je prostě hokej. To se bohužel stává i v normálním životě, že nám někdy rozhodnutí nevyjdou tak, jak jsme si představovali. Ale jsem rád, že kluci vyhráli titul, moc jsem jim to přál. Doufám, že si to užili a že budeme ve výherní pohodě pokračovat i nadále," hlásí po svém návratu zkušený obránce.

V dresu účastníka švýcarské NLA se Tomáš Kundrátek podílel na záchraně nejvyšší švýcarské soutěže v tomto alpském středisku. Kundrátek za HC Davos odehrál v koncovce základní části a bojích o udržení 19 zápasů s bilancí 1+3. Nyní už je ale urostlý bek zase Ocelářem. "Jsem rád, že se k nám Tomáš vrátil. Je to kvalitní obránce, který má spoustu zkušeností ze zahraničí i reprezentace a věřím, že nám v sezóně pomůže," uvedl ke Kundrátkovu návratu sportovní ředitel klubu, Jan Peterek.