Oceláře posílil slovenský útočník Miloš Roman

20.07.2020 · Klub
Novou akvizicí Ocelářů se stal dvacetiletý Miloš Roman, který poslední tři sezony strávil v kanadské WHL v dresu Vancouver Giants. Před dvěma lety si jej ve 4. kole vybralo v draftu Calgary Flames. Rodákovi ze slovenského Kysuckého Nového Mesta ale nakonec i kvůli koronavirové krizi nenabídli nováčkovský kontrakt a talentovaný mladík se tak vrací zpátky pod Javorový.

O služby dvacetiletého forvarda se zkušenostmi ze tří juniorských šampionátů byl v Třinci velký zájem. „Miloš Roman prošel naší mládeží a zažil s ní řadu úspěchů. Známe ho lidsky i herně, takže ve chvíli, kdy se stal volným hráčem, jsme okamžitě zahájili jednání. Mám radost, že jsme se dohodli a Miloš už absolvoval první společný trénink s týmem,“ popsal příchod sportovní manažer JAN PETEREK.

V podobném duchu hovořil na adresu útočníka s dynamitem v zápěstí i trenér VÁCLAV VARAĎA. „Miloše Romana jsem vedl už v juniorech, znám ho velmi dobře. Stál jsem o to, aby kádr doplnil. Je to mladý a pracovitý hráč. Věřím, že bude přínosem,“ řekl Varaďa.

Jeden z produktů ocelářské cesty se po třech sezonách v zámoří vrací do Třince, kde v mládežnických výběrech strávil celkem pět sezon. Během nich se podílel na zisku mistrovského titulu v dorostenecké i juniorské kategorii. Šikovný forvard si navíc už v šestnácti letech vyzkoušel dres extraligového týmu. On sám tak nejde do neznáma. „Prostředí v Třinci pro mě není nic nového, v současné kabině znám hodně kluků i trenéry. Klubové zázemí je na vysoké úrovni. To všechno je hodně důležité k tomu, abych se hokejově posunoval,“ vysvětloval Roman.

Romanovu zámořskou štaci ukončila na konci března koronavirová pandemie. Nenavázal tak na loňský ročník, kdy se s Vancouver Giants dostal až do finále WHL. Za kanadský tým odehrál celkem 189 zápasů, ve kterých nasbíral 157 kanadských bodů.