O čelo proti silným Pardubicím

04.10.2009 · Adam Sušovský, Michal Samiec
První ze dvou domácích pokusů o útok na čelo soutěže čeká Oceláře v úterý. Do Werk arény zavítá celek Pardubic i s gólmanem Dominikem Haškem. Utkání o další veledůležité body začíná v 17 hodin, sponzorem zápasu je firma ECM ECO Monitoring.

Napínavá podívaná, spousta gólů, nádherných akcí a zvratů. Takhle se dá jednoduše popsat každý zápas mezi úterními soupeři. Oba dva se navíc vezou na vítězné vlně a případná výhra bude mít pro oba soupeře cenu zlata. Dalším velkým lákadlem pro oko třineckého diváka je navíc comeback Dominika Haška, který se ve Werk aréně představí poprvé. Pomůže fantastická kulisa v třinecké Werk aréně Ocelářům k dalšímu vítězství a tím i možnému posunu na první příčku extaligové tabulky?

O soupeři

Obě předchozí sezóny Pardubičtí jako úspěch rozhodně považovat nemohli. Ambiciózní klub z východu Čech se v předminulé sezóně vůbec nepodíval do play-off, loni skončila jeho cesta vyřazovacími boji už v samotném začátku. V sedmém zápase vyrovnané čtvrtfinálové série totiž v prodloužení podlehli Plzni. V létě klub z města perníku změnil sponzora. Věci se děly také v hráčském kádru. Svou, už tak dost bohatou, kariéru obnovil nejlepší brankář samostatné české historie. Dominik Hašek se po dvou letech vrátil k hokeji a podepsal smlouvu právě v Pardubicích. Návrat olympijského vítěze se tak stal největší přestupovou bombou léta. Ze Švýcarska se do klubu navíc vrátil extrastřelec Petr Sýkora a prozatímní výsledky klubu sílu kádru potvrzují. Pardubice ztrácí na druhý Třinec pouhé tři body a navíc mají jeden zápas k dobru.

Hlavní opory:

Největší hvězdou pardubického týmu je bezesporu Dominik Hašek. Nejlepší brankář české historie se vrátil k hokeji a v letošní sezóně se postavil do brány týmu, kde svou hvězdnou kariéru začínal. V obraně navíc v úvodu soutěže Pardubickým vypomáhá reprezentační obránce Petr Čáslava (0+6), v útoku zase řádí kanonýr Petr Sýkora (8+3).

Předchozí zápasy Pardubic:

Pardubice letos předvádějí více než dobré výkony. V základní hrací době prohrály pouze dvakrát. Naposled dostaly pořádnou facku od Kladna, které je v osmém kole na svém lědě rozpřášilo 6:0. Od té doby ovšem Pardubičtí z ledu poraženi neodešli. Vyhráli s Brnem (6: 3), na Slávii (5:2), doma s prvními Vítkovicemi (3:2) a naposled před vlastním publikem pokořili Mladou Boleslav (4:2). Pernikářům tak patří v tabulce čtvrtá příčka.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 4.
Bilance: 11 zápasů, 5-2-2-2, skóre 39:31, 21 bodů
Bilance venku: 5 zápasů, 1-2-0-2, skóre 13:15, 7 bodů
Lídr kanadského bodování: Petr Sýkora 11 (8+3)
Nejlepší střelec: Petr Sýkora 8
Nejlepší nahrávač: Petr Čáslava a Petr Koukal 6
Nejproduktivnější obránce: Petr Čáslava 6 (0+6)
Nejtrestanější hráč: Jiří Cetkovský 28
Nejlepší v +/-: Libor Pivko +6
Brankáři: Dominik Hašek, 9 zápasů - 6 výher a 3 prohry, úsp. 90,84 %, prům. 2,68 g/z
Martin Růžička, 2 zápasy - 1 výhra a 1 prohra, úsp. 89,66 %, prům. 3,03 g/z

O Ocelářích

Třinečtí Oceláři v první čtvrtině soutěže zatím zcela vyvrácejí předpovědi médií. Místo ze samotného dna soutěže se Oceláři na své soupeře dívají pěkně zeshora. Třineckým patří druhé místo a herní pohoda je znát také na výsledcích. Šňůra pěti vítězství v řadě vše potvrzuje. V úterním zápase s Pardubicemi budou Oceláři navíc na dálku válčit o první místo s Vítkovicemi. Ty totiž mají na Třinec náskok pouhého bodu a čeká je těžký zápas ve Zlíně.

Hlavní opory:

Tomáš Duba a Martin Růžička. Oba tyto hráče zastihla parádní forma. Gólman s třicítkou na zádech byl hlavním pilířem tříbodového večera v Kladně. Za svá záda propustil pouze přesilovkovou ránu Kaberleho. Jeho famózní formu potvrzují také statistiky, ve kterých se v průměru obdržených branek za zápas dostal pod hodnotu dvě. V útoku zase řádí ve velké pohodě hrající Martin Růžička. Ten si v Kladně připsal už osmý gól v sezóně a s dalšími osmi asistencemi vede produktivitu Ocelářů.

Předchozí zápasy Třince:

Ocelářská forma a herní pohoda nenašla již pět zápasů přemožitele. Naposled si mužstvo vedené trenéry Markem a Kopřivou poradilo s Kladnem na jeho ledě 2:1. Vítězná euforie vytáhla Třinecké až na druhé místo v extralize, které můžou už v úterý vylepšit a dostat se do čela soutěže.

Statistiky:

Umístění v tabulce: 2.
Bilance: 12 zápasů, 7-1-1-3, skóre 41:29, 24 bodů
Bilance doma: 5 zápasů, 3-0-1-1, skóre 18:12, 10 bodů
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 16 (8+8)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 8
Nejlepší nahrávač: Ladislav Kohn 11
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 9 (2+7)
Nejtrestanější hráč: Jiří Polanský 28
Nejlepší v +/-: Lukáš Zíb, Ladislav Kohn a Rostislav Martynek +10
Brankáři: Tomáš Duba, 7 zápasů - 6 výher a 1 prohra, úsp. 94,33 %, prům. 1,98 g/z
Peter Hamerlík, 5 zápasů - 2 výhry a 3 prohry, úsp. 91,28 %, prům. 2,98 g/z

O zápase

První domácí pokus o sesazení Vítkovic z čela soutěže začíná Ocelářům v úterý 6. října od 17 hodin na ledě domácí Werk arény. Jako tradičně Vám redakce hcocelari.cz poskytne ze zápasu textový on-line přenos. Sponzorem utkání je firma ECM ECO Monitoring - EKOLOGICKÉ A PROCESNÍ MONITOROVACÍ SYSTÉMY, www.ecomonitoring.cz.

Sestavy z minulého zápasu:

HC Eaton Pardubice: Růžička – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos – Buchtele.

HC Oceláři Třinec: Duba - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - Polanský, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Kútny - Kanko, Ostřížek, Podešva.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno