Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: Počítal jsem se Spartou, je to super

18.03.2023 · Adam Sušovský
Od začátku vyřazovacích bojů tušil, že Oceláři ve čtvrtfinále narazí na Spartu. A vyloženě se na souboje s ní těší. Útočník Andrej Nestrašil byl ústřední postavou loňského mistrovského tažení, také letos svými nahrávkami patří k lídrům třineckého útoku. Zápasy v Praze miluje: I proto, že sám z hlavního města pochází.

Sparta, nebo Hradec? 

Andrej Nestrašil měl o soupeři pro čtvrtfinále jasno: „Věřil jsem v předkole od začátku Liberci, takže jsem tak nějak počítal s tím, že když postoupíme, na Spartu půjdeme. Je to super. Ne, že by to byl nějaký horší nebo lepší soupeř, ale hrát v Praze před plnou halou je vždycky zážitek. Loni to bylo skvělé, takže jsem rád, že si to zopakujeme,“ prohlásil Nestrašil. 

Čtvrtfinále startuje v neděli v Praze, měl by být plný dům. Také z Třince vyráží přímo do O2 areny početná podpora. Všichni budou na odvetu za loňské finále zvědaví, přitom favoritem série by tentokrát prý měla být Sparta. 

„Její výsledky mluví za všechno. Od té doby, co tam přišel pan Hořava jako trenér, šli velice nahoru, vyhrávali zápasy, skončili třetí a klidně mohli být druzí. Mají výborný tým, možná bych řekl, že i lepší, než minulou sezonu. To znamená, že to nebude lehké, ale my se soustředíme jen na to, jak budeme hrát my. To je základ,“ řekl Nestrašil. 

Oceláři vstupují do vyřazovací části jako tým, který se čtyřikrát v řadě dostal do finále. Poslední tři kompletní sezony navíc také ovládl, po cestě až do finále tým touží i tentokrát, přestože po základní části obsadil až šestou příčku. 

„Všichni známe příběhy týmů, které se dostanou do play off z poslední pozice.a pak třeba vyhrajou Stanley Cup, takové St. Louis bylo v lednu 2019 poslední v tabulce, nakonec sezonu vyhrálo. Závěr základní části nebyl z naší strany podle představ, ale ve finále je hlavní, že se tým do play off dostal. Teď začíná nová sezona a kluci, kterým se nedařilo, mohou udělat tlustou čáru a začít znovu. Soustředíme se na to, co nás čeká,“ přemýšlel Nestrašil. 

Jeden z nejzkušenějších hráčů týmu zároveň tuší, kudy povede cesta za případným úspěchem. „Musíme hrát jednoduše a vyvarovat se zbytečnému vymýšlení kravin. Držet se toho, co nám přinášelo úspěch a věřit tomu, že nám ho přinese i teď,“ řekl v náznacích. Ale přítomní novináři se ho pochopitelně ptali také na slova litvínovského útočníka Nicolase Hlavy, které měl patrně sám na mysli. 

„Jeho slova mi po předkole zněly tak, že jsme hráli, jak jsme si představovali. Potvrzení, že co jsme dělali, jsme dělali dobře a že to funguje. Jsme rádi.“