Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nestrašil: K asistencím jsem se přimotal, hlavní je vítězství

20.12.2022 · Adam Sušovský
Dvěma asistencemi oslavil návrat do sestavy Ocelářů útočník Andrej Nestrašil, spíš než kanadské body ho ale těšily tři body do tabulky. Třinec i díky němu porazil Karlovy Vary 4:2.

Po zranění ses vrátil zpátky do sestavy, jak ses cítil?

Nechci mluvit sprostě. Bylo to pěkně… těžké. Když jste zranění v dolní části těla, můžete alespoň bruslit. Já byl zraněný na tak blbém místě, že jsem nemohl dělat prakticky nic. Ale jsem rád, že jsme vyhráli a snad to bude příště lepší. 

Tým slaví výhru, ty máš dvě asistence. To je docela slušné, ne?

Vítězství je lepší, na asistence se nechci moc upínat, spíš jsem se k nim přimotal. Mrzí mě ta přesilovka pět na tři, tam jsme měli pár dobrých příležitostí… Po pauze se vítězství počítá, před Vánocemi máme ještě jeden důležitý zápas a na něj se chceme soustředit. 

Nechceš se upínat k asistencím, ale naposledy jsi novinářům říkal, že už by ses chtěl upínat taky ke gólům. Dnes jsi pár šancí měl...

Nechci se rouhat. Minulý rok jsem totiž zase neměl tolik asistencí. Letos mi to nepadá a nemyslím si, že je to kvůli tomu, že bych málo střílel. Ani o tom nechci moc přemýšlet, protože pak se do toho člověk akorát tak zamotá. Dělám na tom, dělám navíc věci po tréninku a každý den doufám, že to přijde ten další zápas. Kdybych se do těch šancích nedostával, uvažoval bych nad tím asi trošku více.

Celé tvé lajně se ale daří, a to je dobře, ne?

Pořád si ale myslím, že tam jsou věci, které můžeme ve hře vyčistit. Za stavu 4:1 už některé věci byly zbytečné, můžeme hrát více zodpovědně a dovézt zápas do vítězného konce bez zbytečného dramatu. 

Co se stalo dneska na konci zápasu za takřka rozhodnutého stavu, polevili jste?

Těžko říct, jestli to bylo polevení. Spíš taková nezodpovědnost. Dřív bychom za takového stavu hráli víc jednoduše, nechali bychom soupeře, ať se do nás tlačí. Možná teď našem vedení až moc vymýšlíme, tlačíme se dopředu zbytečně. 

V tabulce jste ale i tak potvrdili pozici v TOP4...

Koukám se na tabulku, jenom když vyhráváme. Když prohráváme, nedívám se na ní. Chci být ale v první čtyřce, tým na to máme, ale musíme podávat víc vyrovnané výkony. 

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Dynamo Pardubice
HC Oceláři Třinec