Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Nejlepší zápas Adámka za Oceláře: Třinecký odchovanec řídil obrat

31.12.2021 · Adam Sušovský
Byl jednou z nejvýraznějších postav zápasu, podepsal se pod všechny klíčové momenty. Obránce Marián Adámek hodnotí vítězství nad Kladnem, kterému pomohl vyrovnávací brankou v závěru i asistencí na vítězný gól v prodloužení.

Na ledě strávil 23 minut a 15 vteřin, suverénně největší porci minut ve své extraligové kariéře. Třincký obránce a odchovanec Marián Adámek se stal hvězdu závěrečného utkání roku 2021, v sestavě Třince na pozici elitního beka nahradil nemocného Tomáše Kundrátka a byl u všech klíčových okamžiků vydřeného utkání. 

Hrál přesilovky, bránil oslabení. Ale hlavně: V závěru zápasu se postaral svým gólem o vyrovnání a v prodloužení, při přesilové hře, ránou od modré asistoval dorážejícímu Miloši Romanovi na vítězný gól. 

"Kladno vstoupilo dobře do zápasu, dali hned rychlý gól. Trošku nás to nalomilo, museli jsme tlačit, trefili jsme hodně tyček... Bylo to dost o trpělivosti, ale šli jsme si za tím. Bušili jsme do nich a vyšlo nám to," řekl Marián Adámek po vítězství 3:2. 

"Trenér chtěl asi něco změnit, přesilovky nám moc nešly, tak tam dal mě. Nejdřív jsem to házel od modré klukům do strany, trefili jsme břevno a tyčku, tak jsem to nakonec zkusil sám a padlo to tam. Jsem za to moc rád," dodal čtyřiadvacetiletý obránce.

Vyrovnávací branku vstřelil v čase 57:54, při přesilové hře, kterou sám jako faulovaný hráč vybojoval. Jeho rána od modré nebyla prudká, ale míříla přesně a do té doby takřka bezchybný gólman Bow přes clonícího Marcinka nic neviděl. "Marci tam takhle výborně cloní celou sezonu, schytává hodně ran a řekl bych, že ten gól jde z poloviny hlavně za ním," řekl Adámek. 

Oceláři nakonec zvládli zápas v prodloužení a zase u toho byl Adámek. Při riskantním tahu odvolat brankáře při vlastní přesilové hře totiž krátce před svou asistencí tělem zablokoval pokus kladenského obránce o vyhození, který dost možná mířil přesně do odkryté třinecké branky. "Trenér při time outu přišel s tím, že to zkusíme bez brankáře, že ho odvolá. Byl to risk, oni dokonce měli puk a trefili mě někam do stehna, ale z další střely padl gól. Jestli ten vyhozený puk mířil na naší branku? Nevím, to ať každý posoudí sám, možné to je...," culil se Adámek. 

"Máme za sebou skvělou část sezony, teď si dva dny odpočineme a v novém roce nás čeká další těžká šichta. Jestli k tomu přistoupíme poctivě, věřím, že to zase můžeme urvat," přeje si třinecký bek. Celý rozhovor s nim si můžete pustit také v přiloženém videu.